Back to Main Page

Back to Main PageSon SayıÖnceki SayılarEditörlerİletişim
Sayı 2

"Bir Ülke Bir Fotoğrafçı"
Franke Rodriguez


Adım Franke Rodriguez. Chicago ILINOIS'de yaşıyorum. 28 yaşındayım. 10 yılı aşkın bir süredir hobim olan fotoğrafa ilgim her geçen yıl daha da artmaktadır.
Fotoğraf sanatının bir çok stilini sevmekteyim (Düğün,spor,moda,portre gibi). Ancak, film üzerinde duyguları yakalamayı başarabilirsem, gerçeği yansıtan fotoğrafların daha fazla övgüye değer olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak, özgün çalışmalarımda, düğün gibi resmi olaylarda bile kullandığım yöntemin belgesel olmasına çalışmaktayım. Kafamdaki bu yaklaşım sayesinde, içgüdülerimi izleme konusunda daha da başarılıyım ve hatta tecrübemin çok az ya da hiç olmadığı konularda bile çalışmak, yıldırıcı engellere rağmen, eğlenceli bir meydan okuma haline geldi.
Bir çok insan iyi bir fotoğrafçı olduğumu söylüyor. Eğer bu doğru ise, nedeni, hayata genel olarak derin bir taktir duygusu ile yaklaşmamdan ve almış olduğu farklı formlara dikkat etmemden kaynaklanmaktadır.

Teknik yönlerden, daha öğrenmem gereken bir çok şey var ama benim öncelik verdiğim, sık sık pratik yapmak ve herşeyin içinde yatan güzellikleri görmeye çalışmaktır.
     
     
     
     

Franke Rodriguez