Back to Main Page

Back to Main PageSon SayıÖnceki SayılarEditörlerİletişimEditörden

Çağrı

Sınıtanımaz Fotoğrafçılar Grubu Kuruluş Bildirgesi

Negatifadam

Bunlar Neyin Fotoğrafı Olabilir ?

İlkel Toplumda Sanat

Doğa Fotoğrafçılığı

Sahne Fotoğrafçılığı

Bir İlklik Dalgası

Mizah

Fuji Avrupa Basın Fotoğrafları Yarışması

Çıplak Portre

Balıkesir Fotoğraf Müzesi

Bilgisayar ve Fotoğraf

Protesto

AFSAD 20. Yıl

Bursa Fotoğraf Günleri

Söyleşi

Portfolyo; Süha Aray

Portfolyo; İbrahim Demirel

Portfolyo; Zehra Aksu Yılmazer

Linkler
Sayı 2

EDITÖRDEN

MERHABA !

Sınırtanımaz Fotoğrafçılar Gurubu'nun kuruluş bildirgesinde nitelikli fotograf yayınlarının azlığından rahatsızlık duyduğumuzu belirtmiştik.

Ve elimize geçen ilk ve çok önemli fırsatı sizlere fotoğrafya adı altında sunuyoruz.

Fotoğrafya ile Türk fotoğrafını internet sayesinde giderek küçülen aynı zamanda genişleyen dünyaya açmak ve tanıtmak istiyoruz.

Eksikliğini hissetiğimiz düşünsel yazılarla sorunlarımızı tartışmak ve yeni fikirler ortaya atmak istiyoruz. Geçmişte fotoğrafımıza büyük emekler veren saygıdeger ustalarımızın ve günümüzde nitelikli işleri olan, günümüz fotoğrafını yansıtan degerli fotoğrafçılarımızın eserlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz

Fotografya genç kadrosu ve Türk fotografının düşünsel beyinlerini biraraya getirerek dünya haritasında yerini almaya , Türk fotografı için bir çıkış kapısı olmayı hedeflemektedir.

Hiç bir çıkar gözetmeksizin ilkeli bir yayın çizgisini oturtmak en büyük hedefimizdir.Tek çıkarımız Türk fotoğrafına hizmet verebilmektir.

Şüphesiz ki tüm dünyaya açılmak gibi güzel bir duyguyu yaşarken ; kendi camiamızdaki bir çok kişiye ulaşamama kaygısını taşıyoruz.Bu durum karşısında gereken önlemleri almaya çalışacağız.Öncelikle yayınımızın bir çıktısını tüm derneklere, fotoğraf topluluklarına üniversitelerdeki fotoğraf bölümlerine göndereceğiz . Buralardan fotokopi yoluyla çoğaltılarak dağıtılmasını istiyoruz.

İleriki zamanlarda eğer gerekli destek ve maddi kaynak bulabilirsek Fotoğrafya'yı basılı yayın haline getirmek en büyük hedefimizdir.

Fotoğrafya'yı yayınlamamızda bize katkısı olan ada-net ve g-tasarıma sonsuz teşekkürlerimle...

Sonbahar da bulusmak umidiyle.

Osman ÜRPER