Editörler

Gökhan Bulut
Suderin Murat
Uğur Okçu
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.com.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara
Özgeçmiş, Gökhan Bulut
Ankara doğumlu. Fotoğrafa 1988 yılında AFSAD’ın (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği) temel eğitim kursuna katılarak başladı. 1989 yılından beri soyut fotoğraf üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

1989 yılında üyesi olduğu AFSAD da Yönetim Kurulu, Fotoğraf Değerlendirme Kurulu, Fotoğraf Dergisi yayın kurulu üyelikleri yaptı. 2010 Yılında Afsad'a taşınmaz alan Yönetim Kurulunda başkanlık yaptı. Birçok yurt içi ve dışı karma sergi ve gösteriye katıldı. 1996 yılınsa Sınır Tanımayan Fotoğrafçılar Grubunun kurulmasında yer aldı ve grup adına On Sinemasında fotoğraf galerisi oluşturulması ve işletilmesi görevini üstlendi. Grupla karma sergi organizasyonları ve fotoğrafta sansüre tepki çalışmalarına katıldı.

Kişisel sergilerinden “Beyaz”ı 1997 yılında İzmir ve Bursa’da, “Gri Kırıntılar”ı ise aynı yıl Ankara’da açtı. Soyut fotoğraf üzerine yurtiçi ve yurtdışında, üniversite, dernek ve topluluklara da workshop ve söyleşiler yaptı. Birçok fotoğraf yarışmasında jüri üyeliği, sergi çalışmalarına danışmanlık yaptı. Çeşitli dergilerde yazı ve söyleşileri yayınlandı. Soyut fotoğraflarıyla 1991 yılında, TRT televizyonun 2000 li Yılların Umut Vadeden Genç Sanatçıları belgesel programına kabul edildi. Körfez depreminden sonra bölgenin belgelenmesi amacıyla bağımsız yapılan “Sadece Fotoğrafı” sergisini organize etti. Çağdaş fotoğraf sanatına yaptığı katkılardan dolayı, 2008 yılında Sanat Kurumunun “Yılın Fotoğraf Sanatçısı” ödülünü aldı.

9 Yıl sürdürdüğü Afsad Gökhan Bulut Soyut Fotoğraf Atölyesi eğitmenliği çerçevesinde “Siyah”, “Şey”, “H’iç”, “Tin”  ve "Mit" sergilerini oluşturdu. Bu çalışmalar Ankara, İzmir, İstanbul, Mersin, Çanakkale, Salzburg, Viyana/Avusturya, Münih/Almanya, Sopron/Macaristan, Atina, Santhi, Gümülcüne/Yunanistan’da 21 ayrı galeride sergilendi, sergi fotoğraflarından oluşan sunumları Atina, Santhi/Yunanistan, Chengde, Pekin/Çin de yaptı. 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET - İlk Tasarım: G-Tasarım -

 

 

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa