Editörler

Suderin Murat
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Elif Vargı


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Gülbin Özdamar Akarçay-Özgeçmiş


Gülbin Özdamar Akarçay
1980 yılında Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü'nden mezun oldu. "Mahpusun Yüzleri" adlı bitirme projesi İFSAK Fotoğraf Günleri'nde sergilendi.

World Press Photo'nun (WPPH) düzenlediği iki yıllık seminere katılma hakkını kazandı. Bu seminer boyunca, dünyanın önemli fotoğrafçılarından ve editörlerinden basın fotoğrafçılığı konusunda dersler aldı. Seminer sırasında ürettiği fotoğraflar çeşitli kitaplarda yayınlandı ve sergilendi. Fotoğrafları çeşitli ulusal karma sergilerde yer aldı.

2006-2007 tarihleri arasında FAMU Fotoğraf bölümünde burslu olarak okudu. Bu sürede "66-II", "Spirit Of Prague", "Six Czech School Photography" olmak üzere, çeşitli uluslararası karma sergilere katıldı. FAMU'dan aldığı destekle, küratörlüğünü yaptığı "Intimate Revolt" sergisini Prag'da sergiledi. Sergi, Çek Hükümeti’nden destek ödülü alarak Slovenya’da ve İstanbul Hafriyat Karaköy’de sergilenme fırsatı buldu.

"Kadınlar için Kadınlar Tarafından" projesine destek verdi ve bu organizasyonun düzenlediği ulusal ve uluslararası karma sergilere katıldı.

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Fotoğraf Haftası kapsamında, Türkiye'de ilk olarak "Fotoğraf Gazetesi" (2005 ve 2006) çıkardı.

Bazı fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yaptı.

"Merter Oral'ın Ardından" adlı belgeselin yapımcılığını üstlendi.

“Maticni’nin Çocukları” ve “Narodni Divadlo” adlı iki kişisel sergisini Anadolu Üniversitesi Kütüphane Sergi Salonu’nda sergiledi. “Maticni’nin Çocukları” adlı foto röportaj çalışması World Press Photo’nun dergisinde yayınlandı.

Halen Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.
Ziyaretçi Sayısı:1000215
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram