Editörler

Suderin Murat
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Elif Vargı


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Selen Doğan - Özgeçmiş
1975’te doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü 1998’de bitirdi. Aynı yıl Aydın Doğan Vakfı Genç Gazeteciler Yarışması’nda en iyi araştırma-inceleme dalında ikincilik ödülü aldı. Stajını Cumhuriyet Gazetesi’nde yaptı; izleyen yıllarda anaakım medyada hiç çalışmadı. 1998’de Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin basın-yayın birimine editör olarak girdi. Burada kurumun çeşitli yayınlarının editörlüğünü üstlendi, bir dönem basın yayın müdürü olarak görev yaptı, kurumun çeşitli eğitim projelerinde çalıştı, yayın projelerinde ise yazarlık ve karşılaştırmalı redaktörlük yaptı.

2004’te üniversitedeki görevinden ‘sivil toplumcu olmak için’ istifa etti ve ‘kadın’ konularında uzmanlaşmak niyetiyle Uçan Süpürge’de çalışmaya başladı. Uçan Süpürge’nin kadın haber sitesi, kadın dergisi Uçan Haber, diğer tüm yayınları ve 2003’ten beri faaliyette olan Yerel Kadın Muhabirler Ağı’nın editörlüğünü yaptı, yapmaktadır. Medya ve toplumsal cinsiyet konularını uzmanlık alanı olarak seçti. Kadın gruplarına ve yerel gazetecilere ‘toplumsal cinsiyete duyarlı gazetecilik, alternatif medya, haber ağı örgütlenmeleri’ konularında eğitimler vermektedir. 2007 yazından beri Uçan Süpürge’nin genel koordinatörlüğünü yürütmektedir. Çeşitli dergi, gazete ekleri ve internet sitelerinde yayımlanmış çok sayıda yazı ve röportajı vardır.Ziyaretçi Sayısı:1000291
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram