Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Necati Abacı


1958 yılında Mut'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tarsus'da tamamladı. 1981 yılında Tatbiki güzel Sanatlar Yüksekokulu Grafik Bölümü'nü bitirdi. 1985-1990 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde öğrenim görevlisi olarak bulundu.

İlk karikatürü 1973 yılında yayımlandı. 1982 yılında bağladığı "Çizgilerle Sanat İnsanları" "Çizgilerle Sanat Kadınları", "Çizgi İnsanları" çalışmalarıyla biri Şahin Kaygun'la ortak olmak üzere 11 kişisel sergi açtı. Aralarında, İtalya Pescara'da La'voile Ödülü (1982), Almanya Duisburg Kiliseler Birliği Jüri Özel Ödülü (1986), Uluslar arası Simavi Karikatür Yarışması "Erol Simavi Özel Ödülü" (1986), Abdi İpekçi Karikatür Yarışmaları'nda "mansiyon" (1985, 1987), Abdi İpekçi Dostluk Barış Ödülü Afiş Dalı Üçüncülük Ödülü (1988), Uluslar arası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması "Başarı Ödülü" ve özel ödüller (1992, 1994, 1997, 2000) Japonya Yomiuri Shimbon Karikatür Yarışması "Büyük Mansiyonu" (1994), Asaf Koçak Karikatür Yarışması "Büyük Ödül" ve Başarı Ödülleri (1997, 1988, 2001), Serdar Çakırer Karikatür Yarışması "Büyük Ödül" ve "Jüri Özel Ödülü" (1997, 1999), GMK Sergileri'nde Logotype Dalı 'Emin Barın Ödülü' (1998), Fotoğraf Dergisi&Casio Ulusal Fotoğraf Yarışması "Birincilik" (2001) ödüllerinin de bulunduğu yarışmalarda 40 ödül aldı. Bir karikatürü Bulgaristan "Gabrova Dünya Güldürü Merkezi" (1981), bir afişi Polonya "Varşova Afiş Müzesi"ne alındı (1988). Birçok basın yayın organında ve sanat dergilerinde çalışmaları ve yazıları yayımlanan Abacı Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğretim üyesidir.
Ziyaretçi Sayısı:1000648
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram