Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


AYKIRI FİLM BANYOSU

Çekimini tamamladığınız ve henüz banyo ettirmediğiniz bir dianızı C 41 banyosuyla yıkatın. Bu dianın hiç beklenmedik bir negatife dönüştüğünü, renklerin beklenmedik sonuçlara ulaştığını göreceksiniz. Elde ettiğiniz bu negatiften 9 x 13 veya 10 x 15 boyutlu baskılar yaptırın. Bu küçük baskılardan, yaptığınız şaşırtıcı denemenin sonuçlarını daha net keşfedersiniz. Yeşiller, Maviler, Kırmızılar normal koşullarda ve normal filmlerle elde edilmesi mümkün olmayan renkler olarak karşınıza çıkacaktır.

Bu özel banyo denemesi sizi yeni tadlar elde etmek üzere başka aykırı banyo denemelerine yöneltecektir. Böylece yeniliklerin ve yenilik yapma , bulma , keşfetme çabalarının bir sınırı olmadığını göreceksiniz. Bu ve benzeri denemeler hem hayatınızı renklendirecek, keyifli hale getirecek ve hem de fotograf alanında yeniliklere yönelterek, belki de gelecekte çok özel bir çalışmaya imza atmanızı sağlayacak ve bu yolla da fotograf sanatına benzersiz katkılar koymanıza yol açacaktır.

Bunun gibi ; bir tungsten film' le gün ışığında çekim yapın. Tungsten filmin gün ışığında kullanılması da sizi şaşırtacak sonuçlar verecektir.

 
Fotoğraflar:
Tekin ERTUĞZiyaretçi Sayısı:1000084
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram