Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


İsmail Cem
Türkler ve Yunanlılar yüzyıllardır yan yana yaşıyorlar. Coğrafyaya böyle hükmetmiş iyi komşuluk ilişkileri tesis etmek istiyorsak, birbirimizi daha iyi ve yakından tanımamız gerekiyor. Ön yargıları alt edebilmemiz gerekiyor. Kültürün bu alandaki işlevi yaşamsal öneme sahip. İki halk arasındaki diyalog ve temasların artması kültür adamlarının, sanatçılarının işbirliği ve ortak çalışmaları Türkler ile Yunanlıların yakınlaşmasında önemli bir rol oynayacaktır.

Merhaba Atina/Here İstanbul adlı fotoğraf kitabı da, birbirimizi daha iyi tanımayı, farklılıklarımızı hoş görmeyi, güzelliklerimizi paylaşmayı ve 1999 depremlerinde olduğu gibi zor anlarımızda birbirimize destek olmayı öğrenmemize yardımcı olacak bir çalışma.

Fotoğraf sanatının benim için ayrı bir önemi var. Fotoğraflar duyguları, neşeyi, hüznü, yaşamı, insanları bize anlatan, bize taşıyan renklerdir. Fotoğraf canlı ve hareketlidir. Türk ve Yunan fotoğraf sanatçıları da “yanımızdakini” nasıl gördüğümüzü ve hatta nasıl görmemiz gerektiğini güzellikle, dostlukla ve gerçekçilikle anlatıyorlar.

Kültürün barış ve dostluk için kullanılması şart ve bu bizim elimizde. Ege denizinin her iki tarafında son derece zengin olan iki kültürü halkların hizmetine daha fazla sunmalıyız. Temasları, ziyaretleri ve ortak çalışmaları daha fazla teşvik etmeliyiz.

Merhaba Atina/Here İstanbul‘ un gerçekleşmesinde emeği geçenleri ve özellikle Türk ve Yunan fotoğraf sanatçılarını içtenlikle kutluyorum.Ziyaretçi Sayısı:1000076
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram