Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
Müjde Bilgütay
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Kazım Şahbudak
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Tarih Vakfı

Tarih Vakfı, Türkiye'de tarih bilincini geliştirip yaygınlaştırmayı amaçlayan ve kamu yararı için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Vakıf, çalışmalarını yürütürken, bilimselliği; dinsel, etnik, kültürel, cinsel ayrımcılıktan ve her türlü önyargıdan, şovenizmden uzak durmayı; farklı ülkelerden insanlar arasında karşılıklı anlayış ve dostluğu temel alan bir yaklaşımı titizlikle gözetir.

Vakıf, toplumsal işlev ve amaçlarını, hertürlü araştırma, eğitim ve kütüphanecilik-arşivcilik etkinliği ile basılı yayın, elektronik yayın, belgesel film, radyo ve televizyon programları, tarih alanında sanat ve edebiyat ürünleri üretimi, müzecilik, sergicilik, bilimsel toplantı örgütleyiciliği, kültür gezileri ve benzeri çalışmalar yaparak, yaptırarak ya da yapılmasını destekleyerek gerçekleştirir.

Kuruluşundan bu yana ilgiyle izlenen onlarca sergi düzenleyen Vakfın son yıllarda yaptığı çalışmalar arasında Temmuz 1995'te "Fotoğraflarda Anadolu'nun 150 Yıllık Göç Tarihi / Elvada Doğduğum Toprak" 1995'te "Fotoğraflarla Türkiye'de İnsan Hakları (1939-1990)", Osmanlı Bankası ile birlikte Aralık 1997'de "Osmanlı Bankası Arşivinde Tarihten İzler", Aralık 1998-Mayıs 1999 tarihleri arasında "Osmanlı'dan Günümüze Kağıt Para: Nakden Tarih", Ekim-Kasım 1998'de "Üç Kuşak Cumhuriyet" ve yine aynı tarihlerde "Aile Albümleri", Ağustos-Ekim 1999'da Pamukbankla işbirliği içinde yapılan ve Henri Cartier Bresson'un fotoğraflarından oluşan "Avrupalılar" ile yine Osmanlı Bankası ile birlikte yapılan "Bankalar Caddesi" sergileri yer alıyor.
Ziyaretçi Sayısı:1000479
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram