FOTOGRAFYA
 
Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
Müjde Bilgütay
Nejla Demirci
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Murat Selam
Kazım Şahbudak
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayılar    Sayı 8    Portfolyolar    Ali Balkı
Ali Balkı

"Biz sanatçıların bu basmakalıp düzenin dışına çıkıp, egemen kalıplaşmış imgelerin dışında bir dünya kurmaları gerektiğine inanıyorum."

1961 yılında İstanbul' da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil Sanatları bölümünü bitirdi. Öğrencilik yıllarında 3 yıl Hürriyet gazetesinde muhabirlik yaparak İstanbul'un çevre sorunları ile ilgilendi. 1993 - 1996 yılları arasında çalışmalarını " Evren sevgisi ve yaşamın gizemi" adlı saydam gösterisine dönüştürdü. Bu çalışma 12. İstanbul Fotoğraf günlerinde, İstanbul Üniversitesi ve Tarih Vakfında izlendi.

Ulusal birçok sergiye katıldı ve ödüller aldı. Eserleri kurum arşivlerine ve kataloglarına kabul edildi. Panel ve söyleşilere katılarak amatör fotoğrafın gelişmesini destekledi.

En son 1998' de Şinasi Barutçu kupasını almaya layık görüldü.

Uluslararası bir çok sergiye katıldı 1994- 95- 96- 97 ve1999 yıllarında FİAP' in Avusturya'da düzenlenen yarışmalarında sergilemeler aldı 1998' de Danimarka'da FİAP' in düzenlediği 50 ülkenin katıldığı uluslararası Yarışmada "The Golden Best Essay " ödülü ve mansiyonunu aldı.

1999 yılında AFİAP ünvanı alan sanatçı İFSAK ve FOTOGEN üyesidir. Halen Fotogen Fotoğraf Sanatı Derneği'nin başkanlığını yapmaktadır.

Fotoğraf çalışmalarında kreatif çalışmalarının görselliğin ve düşünce ufkunu genişlettiğini düşünüyor.

"EVREN SEVGİSİ VE YAŞAMIN GİZEMİ"

Doğada; sistemi bozmaya yönelik katkımız, uyuma katkımızdan çok fazladır. Böyle olduğunu bildiğimiz halde vazgeçemeyiz, sorumluyuz dünyadan, kuşardan, dağlardan, birbirimizden, korkularımızdan bile. Çünkü biz, hepimiz evreniz, bu muhteşem geçişlerde.

Yaşamın gizemi denilen, aslında özümüzdür. Bu gizemi her an bizimle dolaşan bilincimizde yaşarız. Mistik ve esrarengiz gözükür bilemediklerimiz ve aslında biz olup da farkedemediklerimiz.

Evrenin bir parçası olmak ne güzel. Sevgiyle yaklaşacağız barışa, savaşlar olsa da, bu zaman boyutunda hakkı ile yaşayarak. Dünya bizim evimiz ve hepimiz aynı evde yaşayan ortaklarız, kimimiz çiftçi, kimimiz yazar, kimimiz ağaçlar, kimimiz bulutlar, kimimiz kayalardaki yeşil yosunlarız, evrenlerin ötesindeki bitmeyecek olan yolculuğa çıkmışız. SAVAŞLAR NİYE?

Evrensel sorularımızın cevaplarını bulabilmemiz için: barışın, sevginin ve yüksek bilincin peşinde olma gerekliliğini, evrensel sevgiyle bu bilincin korunabileceğini savunuyorum"

Ali Balkı

1.jpg

2.jpg

3.jpg
Ziyaretçi Sayısı:1000382
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram