FOTOGRAFYA
 
Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
Müjde Bilgütay
Nejla Demirci
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Murat Selam
Kazım Şahbudak
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Görmediklerimizin Önemi Ali Balkı

amblem.jpg

Dünyanda artık sivil toplum örgütlerinin önemi her geçen gün artmakta. 17, yüzyılda İngiltere'de başlayan sanayii devrimi günümüze kadar hızla gelişerek geldi. Gelişmiş Sanayii toplumlarında artık topluma üretkenliği ile katılan insanın sosyal toplumdaki kimliği , düşünce yapısı ve özgürlükleri modern dünyanın en önemli yapıtaşlarından biri olup çıkıverdi. Bilim ve Sanat alanlarında da kurulan bu yapılanmada dernekler ve sosyal sivil kurumlar büyük görev aldılar. Gerçi ülkemizde bu konuda batı ya oranla daha az bir istatistik eğrisi çizmesine rağmen birçok dernek sosyal faaliyetlerini hızla sürdürmektedir. Fotoğraf sanatı dalında da çalışmalarını 1985' den beri sürdürmekte olan derneğimiz, ülke fotoğrafında deneyim birikimi olan sanatçıların katkısıyla sanat hayatında kendi yerini almaya devam etmekte.

Fotoğrafın teknik boyutunun çok ötesinde Felsefe' sinin de önemine inanan birçok değerli sanat insanının bir arada bulunduğu bu ortamda her ayın 1. ve 3. salısı bir arada olmak ve etkinlikler düzenlemek artık değişmez bir gelenek olmuştur. Bu toplantılarda yaşam ve görsellik üzerine görüş ve anılarını bizlerle paylaşan bir çok değerli üyemiz ise aramızdan ayrılmış bulunmakta. Derneğimiz kurucu üyelerinden büyük sanat adamı rahmetli SAMİ GÜNER 'i de anmadan geçemeyeceğim. Uzun yıllar önce derneğimizin en yeni üyelerinden biriydim. Onun doğa ve insan sevgisi dolu fotoğraf sohbetlerinin güzelliği halen taptaze anılarımda yerini koruyor. Çin'de dünyanın en büyük ödüllerinden birini alan bu mütevazi insanın fotoğraf sohbetleri benim genç belleğimi okadar çok etkilemişti ki sanat eserlerinin görselliğin çok ötesinde onların da birer ruhu olduğuna beni inandırmıştı. Fotoğraflarda görmediklerimizin, gördüklerimizden çok daha önemli olduğunu artık düşünüyorum. Fotoğrafa bakış açısı bu yönde olan diğer arkadaşlarımla aynı çatı altında beraber olmanın gururunu taşımaktayım. Tüm fotoğraf ve sanat severleri yürekten kucaklayarak hepsine başarı, yüksek bilinç ve esenlikler dilerim.

Saygılarımla. ;
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ALİ BALKI
Ziyaretçi Sayısı:1000447
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram