FOTOGRAFYA
 
Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
Müjde Bilgütay
Nejla Demirci
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Murat Selam
Kazım Şahbudak
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 7    Solan Renkler
Solan Renkler Nureddin Mardin

MARDİN İNANÇ ŞEHRİ

DEYRULZAFARAN, EN TANINMIŞI, ONLARCASINDAN BİRİ KİLİSELERİN MANASTIRLARIN. ONDAN ESKİ VE YENİ BİR ÇOK KİLİSE VAR MARDİN' DE. KİMİSİ YIKILMIŞ, SADECE BİR DUVAR ...İHTİŞAMINI YİTİRMEMİŞ BİR DUVAR: ESKİDEN BURADA BÜYÜK VE HEYBETLİ BİR BİNA VARDI DEDİRTEN.

MARDİN VE ÇEVRESİNDE SÜRYANİLERLE BİRLİKTE YAŞAYAN, YAŞLANAN, KİMİ TÜKENEN MABETLER VE GÜZEL İNSANLAR…DOST CANLISI İNSANLAR, İNANCA SAYGILI, İNANÇLI İNSANLAR. MANASTIRDA İFTAR YEMEĞİ VEREBİLECEK KADAR CESUR İNSANLAR DOSTLAR.

DOSTU SICAK KARŞILAYAN MABETLER, SEVGİYLE YOĞRULMUŞ KİŞİLER. KİLİSELER VE MANASTIRLAR.

FOTOGRAF DÜNYASI MARDİN'İ İYİ TANIR. HATTA HER FOTOGRAF USTASININ MARDİN İLE İLGİLİ BİR PORTFOLYOSU VARDIR. YOKSA SİZİN HALA YOK MU? NE DURUYORSUNUZ. ÇÜNKÜ MARDİN BİR FOTOGRAF DÜNYASIDIR,CENNETİDİR... ÖNCESİNDE URFA, HARRAN, SONRASINDA HASANKEYF..İLERİSİNDE VAN.. SAĞINDA DİYARBAKIR SURLARI .

GECESİ GERDANLIK, GÜNDÜZÜ MEZARLIK BİR MASAL KAHRAMANI GİBİ MARDİN...

 • Kadınlar
 • Kanepe
 • Der Umur
 • İncil Köşesi
 • Deyir Zafaran
 • İncil
 • Gabriel
 • El Yazması İncil
 • Rahip İbrahim
 • Mor Mihail
 • Melkİ
 • Haç

VE MARDİN'E RENK KATAN SÜRYANİLER, İNANÇ MOZAYİĞİNİN BİR PARÇASI… MANASTIRLAR BİRER STÜDYO GİBİDİR ADETA. İÇ MEKANLARDA VEYA DIŞARDA ÇOK GÜZEL IŞIK YAKALAYAN ÇEKİMLER YAPILABİLİR.

RAHİPLER' LE HOŞ SOHBETLER, YUDUMLANAN ÇAY, SANKİ BİRKAÇ YÜZYIL GERİYE GÖTÜRÜR İNSANI. MANEVİYATINA YOLCULUKTUR AYNI ZAMANDA İNSANIN.

DEYRULZAFARAN'I GEZENLER BİLİR BU SOHBETİN TADINI…YILLARCA TADI KALIR. YILLAR SONRA RAHİP İBRAHİM' LE KALDIĞI YERDEN SOHBETİNE DEVAM ETMİŞ İNSANLAR TANIDIM BEN MARDİN DE.

YÜRÜMEKLE AŞINMIŞ MERDİVENLER, BÜYÜK KANEVİÇE GİBİ TAŞLARIN İŞLENDİĞİ KAPILAR, GENİŞ AVLU, NUH UN GEMİSİNİ TASVİR EDEN TAŞ İŞİ, EZER GEÇER İNSANI. İŞÇİLİK KARŞISINDA AĞZI AÇIK KALIR İNSANIN. BÜYÜK KİLİSE, ELYAZMASI 400 YILLIK, İNCİL PATRİĞİN TAHTI, KÖŞEDE MUM DİKİP DİLEK DİLEYEN KÜÇÜK KIZ…

DEYRULZAFARAN SİZE MERHABA DEMEK İÇİN BEKLİYOR. MİLATTAN ÖNCE DE ORADA İDİ, ŞİMDİ DE ORADA VE FOTOGRAFLARIMIZDA, DİA GÖSTERİLERİMİZDE SİZİ BEKLİYOR MERHABA DEMEK İÇİN.... NUREDDİN MARDİN

Nureddin Mardin
Ziyaretçi Sayısı:1000847
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram