FOTOGRAFYA
 
Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
Müjde Bilgütay
Nejla Demirci
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Murat Selam
Kazım Şahbudak
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Ahmet Kayacık'ı Kaybettik Paul McMillen

ahmetkayacik.jpg        celenk.jpg

Ahmet Kayacık, bir nesil Türk fotoğrafçılarının " alibi" idi. Ahmet Kayacık, fotografik görüntü oluşturma sürecinin her aşamasında çok az kişinin sahip olduğu bilgi ve tecrübeye sahipti. O tek başına, teknoloji kullanımı ve fotografik görüntü oluşturma açısından, "amatör" ve "profesyonel" kavramları arasındaki farkı yaratan kişidir. Ben, Ahmet kadar sahip olduğu tecrübe ve birikimi, etrafındakilerle paylaşmaya hevesli başka birini tanımadım. Fotoğrafçılığın tartışıldığı bir panelde, Profesyonel Fotoğrafçılar Derneği' nin yaratılması fikrini ortaya atan ve hayata geçirilmesi konusunda ön ayak olan kişi yine Ahmet' tir. Bu projenin gittiği yer konusunda fikir ayrılığına düştüğü anlar olsa da, o her zaman bu konuya verdiği desteği sürdürmüştür. Ben onun yeni yıl mesajlarını her zaman heyecanla beklerdim; ölmüş olduğuna inanamıyorum. O, güzel çocukları ve kendisine müteşekkir fotoğrafçı dostları ile yaşayacak.

Paul McMillen
Ziyaretçi Sayısı:1000632
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram