FOTOGRAFYA
 
Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
Müjde Bilgütay
Nejla Demirci
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Murat Selam
Kazım Şahbudak
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Fotoğraf Dünyasından Haberler

12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Bu yıl Kupayı Tülin DİZDAROĞLU aldı.

Başarılı bulunup bir sonraki yıl tekrar çağırılacak olan sanatçılar ise, Emin Altan, Tahsin Aydoğmuş, Arzu Filiz Güngör, Cüneyt Oğuztüzün, Mehmet Çakır, Arif Kırhan.

Yarışmanın Sergisi 21 Ekim - 10 Kasım 2000 tarihleri arasında Fotoğrafevi/Fuji Film Beyoğlu Sergi Salonunda sergilenmiştir.

11 yıldır aralıksız sürdürülen ve Şinasi Barutçu' nun anısına düzenlenen Kupaya, her yıl önceki çalışmalarındaki başarıları göz önünde bulundurularak ve dengeli bir dağılım gözetilerek 12 kişi çağırılıyor. Katılımcılardan teknik ve estetik güçlerini, fotoğrafik kişiliklerini yansıtacak 6 şar yapıt yollamaları istenir. Seçici kurulun başarılı bulduğu kişiler ertesi yıl yeni adaylar ile beraber tekrar çağırılıyorlar. Üç yıl üst üste başarılı bulunan sanatçı "Şinasi Barutçu Kupasını" almaya hak kazanıyor.

Bu güne kadar, Kamil Fırat, Fethi İzan, Tuğrul Çakar, Gülümser İşçelebi, Ahmet Sabuncu, Adnan Veli Kuvanlık, Mübeccel Gültürk, Ali Balkı, Ali İhsan Gökçen, Cemil Ağacıkoğlu, Özcan Ağaoğlu, Ali Borovalı, Özer Kamburoğlu, İlke Veral. olmak üzere14 sanatçı Kupayı almıştır.

Fulya Köse


 • 12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
 • 12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
 • 12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
 • 12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
 • 12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
 • 12. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

br.gif


DEVLET FOTOĞRAF SERGİSİ


9.Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi 18 Ekim 2000'de; Kültür Bakanlığı Güzel Ünlü Sanatlar Galerisi'nde açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Devlet Bakanı Fikret sergide yer alan fotoğraflara olan beğenisini de dile getiren bir konuşma yaptı.

Yarışmada verilen beş adet başarı ödülünden, Adnan Veli Kuvanlık ve Sadık Demiröz üçer fotoğrafları ile birer ödüle layık görülürken; Ali İhsan Gökçen - Nazan Cömert, İsmet Akdeniz - Gülnaz Çolak ve Ahmet Selim Sabuncu - İbrahim Göğer, birer fotoğrafları ile kalan üç ödülü paylaştılar.

Ankaralı fotoğraf severlerin yoğun ilgi gösterdiği açılış gecesi ödüller sahiplerini buldu.

İki yılda bir düzenlenen bu yarışmada geçen yıllara oranla artan fotoğraf kalitesi bir fotoğrafçı olarak beni sevindirdi.

Jüri üyelerinden Tuğrul ÇAKAR'da bu durumdan memnuniyetini dile getirirken, bu tür yarışmaların desteklenmesi gerektiği üzerinde duruyor, sergide Ankaralı fotoğrafçıların başarı grafiğini yüksek oluşunu ise buradan katılımının çokluğuna bağlıyordu.

9. Devlet Fotoğraf Yarışması için söylenecek son söz ise sergilemeler içindeki bazı fotoğrafların ödül alan bir iki fotoğrafa oranla daha bir öne çıkıyor oluşu ve bunun dikkatli gözlerden kaçmayışı idi.

Kazım Şahbudak

 • İsmet Akdeniz
 • Kenan Seven
 • Ahmet Selim Sabuncu
 • Ali İhsan Gökçen
 • Deniz Akça
 • Burcu Saydar
 • Sadık Demiröz
 • İbrahim Göğer
 • Gülnaz Çolak
 • Adnan Veli Kuvanlık
Ziyaretçi Sayısı:1000686
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram