Editör

Osman Ürper

Yayın Kurulu

Şeyda Aytem
Ayşegül Çakır
Handan Turan
Zerrin Yazar


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 2    Editörden
Editörden Osman Ürper
Sizlere biraz gecikmeli de olsa ikinci kez merhaba diyebilmenin mutlulugu içersindeyiz.

Haziran ayi içersinde yayin hayatina baslayan fotografya ülkemizdeki fotografçi'larin büyük bir çogunluguna ulasamadi. Aslinda bu beklemedigimiz bir durum degildi. Fakat ayni tarihlerde yaz tatilinin baslamasi da bu duruma biraz katkida bulundu gibi. Yinede daha fazla kisiye ulasabilmek için çabaladik. Tüm basin kuruluslarina basin duyurumuzu göndermemize ragmen sadece Radikal gazetesi ve TRT 2 de yayinlanan Yasamla Iç Içe programinda sesimizi duyurabildik. Ulasabildigimiz tüm derneklere derginin çiktisini verdik. Bu yolla derginin isteyen üyelerine çogaltilip dagitilmasini istedik. Yinede hedefledigimiz kitleye yeterince ulasamadik. Bu durum bizi devam edip etmeme konusunda ikileme düsürdü. Çabalarimizin ve harcadigimiz paranin da bosa gitmesini istemiyorduk. Kimi zaman karamsarliga düsmemize ragmen bizlere isikli gözleriyle gülümseyen dostlardan da güç aldik. Daha ilk sayidan sonra hemen pes etmeyi de uygun bulmadik.

fotografya; tamamen amatör çabalarla hazirlanmaktadir. Bizler fotograf gönüllüleriyiz. Bizler gibi düsünenlerle bir arada olmak istiyoruz. Fotografa gönül verenlerin düsüncelerini paylasmak, yazilarini okumak, fotograflarini görmek istiyoruz. Biz üzerimize düsen görevi elimizden geldigince yapmaya çalisiyoruz. Ve inaniyoruz ki bu görev sadece bizlere degil eli kalem tutan, parmagi deklansöre basan, fotografa büyük emek veren, hayatinin önemli bir bölümünü fotografa adayan herkesin ve fotograf kuruluslarininda fotografya yi yasatmak için ellerinden geleni yapmalari en büyük beklentimiz ve temennimizdir.

Dergi çikartiyorsaniz ve özellikle fotograf dergisi çikartiyorsaniz isiniz bir hayli güçtür. Bir çok zorlukla mücadele etmeniz gerekir. Hele birde amatör çabalarla bu yükü omuzlariniza almissaniz bir süre sonra omuzlariniz çöker heyecaniniz kaybolur ve devami gelmez.

fotografya'nin devamligi olan bir dergi olmasini istiyoruz.

Gelin bizlere omuz verin, elbirligi ile daha ilerilere gidelim ...

Osman Ürper
Ziyaretçi Sayısı:1000671
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram