Editör

Osman Ürper

Yayın Kurulu

Şeyda Aytem
Ayşegül Çakır
Handan Turan
Zerrin Yazar


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


8. Bursa Fotoğraf Günleri Haşmet Demirbil
2 Nisan - 3 Mayıs 1997 tarihleri arasında düzenlenen 8.Bursa fotoğraf günleri ile Bursa'da fotoğraf çalışmaları dernek üyelerinin dışına taştı. Dernek üyeleri, ticari fotoğrafçılar ve derneklere üye olmayan amatör fotoğrafçılar etkinliklerde buluştu.

İstanbul'dan sonra geleneksel fotoğraf günleri düzenleyen ikinci kent olma özelliğini taşıyan Bursa'da, fotoğrafseverler ilk defa bu kadar çok sayıda sergi ve söyleşide buluştu ve fotoğraf sanatının İstanbul ve Ankaralı isimlerini tanımanın mutluluğunu yaşadı. 8.Bursa Fotoğraf Günleri 2 Nisan'da açılış kokteyli ve Gültekin Çizgen'in "İnsanlık Ailesi ve Guillin" isimli saydam gösterisi ile başladı.

3 Nisan 1997'de fotoğraf günlerinin sponsorlüğünü de üstlenmiş olan Kamil Koç'un düzenlendiği "Yollarımız ve Yolculuklarımız" konulu fotoğraf Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı yapıldı.

5 Nisanda yapılan FDÇK dernekler ortak toplantısı ve panel ile ortalık daha da renklendi.

İFSAK Doğa Gurubu'nun "Sarı" isimli dia gösterisi 3 günde 10 ayrı gösteri ile doğaseverleri ve fotoğrafseverleri mutlu etti. Kendi kişisel çabaları ile Balıkesir'de Türkiye'nin ilk fotoğraf müzesini kuran Avukat Altuğ Oymak'ın "Ayyıldızlar" isimli saydam gösterisi ve kişisel sergisi, İFSAK üyesi Tülin Dizdaroğlu'nun "Kağnılar", Marmara Üniversitesi'nden Simav Bodur'un Kapadokya", Sınırtanımaz Fotoğrafçılar Grubu'ndan Gökhan Bulut'un "Beyaz" isimli sergileri ile Erol Karaca, Süha Aray, Tacettin Teymur ve Osman Ürper'in dia gösterileri beğeni ile izlendi.

8.Bursa Fotoğraf Günleri'ne karma bir sergi ile katılan Sınrtanımaz Fotoğrafçılar Grubu'nun felsefesi ve eserleri ilgi odağı oldu. Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi Fotoğraf Kolu öğrencileri altı aylık teorik ve pratik eğitim çalışmalarının sonunda "Tarihi Bursa Evleri" Belgeselini hazırlayarak, fotoğrafseverlerin beğenisine sundular.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Prof.Dr.Güler Ertan'ın "kompozisyon", öğretim görevlisi Özer Kamburoğlu'nun "Eğitim" konulu söyleşileri de Bursa'da fotoğrafın canlanmasına katkıda bulundu.

3 Mayıs Cumartesi günü, İFSAK üyeleri Hacer Karanlık ve Yüksel Erseltel'in İlkbaharda Fas, Sonbaharda Mısır dia gösterisi ve geleneksel BUFSAD yemeği ile fotoğraf dolu günlere veda edildi.Ziyaretçi Sayısı:1000713
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram