Editör

Osman Ürper

Yayın Kurulu

Şeyda Aytem
Ayşegül Çakır
Handan Turan
Zerrin Yazar


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 1    AFSAD 20. Yıl
AFSAD 20. Yıl AFSAD

AFSAD, 1977 yilinin Nisan ayi ortalarinda, fotografa gonul veren, fotograf cabasini bir dernek catisi altinda orgutlenmeyi benimseyen 9 kisinin amator cabalariyla kuruldu ve o gunden bugune fotograf dolu 20 yili geride birakti.

20 yillik surecte; fotograf sanatinin ve fotograf dilinin gelistirilmesi, gelecek kusaklara aktarilmasi, AFSAD 'in en belirgin ve onemli ugraslari arasinda yer aldi.

Fotografin kuramsal yapisinin olusumu ve gelisimi amaciyla duzenlenen paneller, sempozyumlar, cikarilan yayinlar, ulusal ve uluslararasi duzeyde gerceklestirilen sergiler ve belgesel calismalarla ulkemiz fotografseverlerine ve fotograf sanatina onemli katkilar saglandi.

Bir sanat kurumu ve sivil toplum orgutu olarak, sosyal ve kulturel yozlasmaya karsi duruldu.

Simdi AFSAD; amator ruhunu ve profesyonel bakis acisini koruyarak, 20 yilin birikimine yeni calismalari, yeni heyecanlari ve guzellikleri katma cabasi icinde olan deneyimli, kurumsallasmasini tamamlamis " Kamu Yararina Calisan " bir dernek.

AFSAD 20 yili genis bir zaman dilimine yayilan fotograf etkinlikleri ile kutluyor. Ankara' nin fotograf soluyacagi 15 Nisan - 18 Haziran 1997 tarihleri arasinda , ulkemiz fotografindan orneklerin sunulacagi 4 fotograf sergisi ve 9 saydam gosterisi izlenime sunuluyor.

SERGİLER:

15 -28. 04. 1997 Tarihlerinde Sadik DEMIROZ , 1 -15 . 05 . 1997 Tarihlerinde Emine CEYLAN , 2 -14 . 06 Tarihlerinde M.S.U. Fotograf Anabilim Dali Belgesel Fotograf Ogrenci Calismalari , 7 - 18 . 06 . 1997 Tarihlerinde ise Feridun MERIC 'in calismalari sergilenecektir.

Doganay SEVINDIK , Vahap AKSEN , Coskun ARAL , Sadik DEMIROZ , Ozcan YURDALAN, Selim AYTAC , Mustafa BALBAY ve Gokhan DEMIRER 20. Yil Etkinliklerine saydam gosterileriyle katildilar.

SEMPOZYUM VE 20. YIL ÜYE SERGİSİ

20. Yil etkinlikleri 1997 Ekim ayi sonlarinda duzenlenecek 5. Ulusal Fotagraf Sempozyumu ile devam edecek. 25 -26 Ekim tarihleri arasinda gerceklestirilmesi planlanan sempozyumda, diger konularin yanisira teknoloji konusu da agirlikli olarak yer alacak.

AFSAD' in 20. yil uye sergisi de 25 Ekim de acilacak ve 15 gun sure ile izlenebilecek.

AFSAD' in bir slogani vardir kuruldugu yillardan buyana kullanilir " FOTOGRAFTA ORTAKLASA CABA"

20.yil etkinlikleri calismalari, bu ilkenin varolabilecegini gosteren en guzel ornekler arasinda goruyoruz. Ozveriyle gorev alan tum arkadaslarimizi kutluyoruz.

AFSAD ' a daha nice yillar diliyoruz.
Ziyaretçi Sayısı:1000729
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram