Editör

Osman Ürper

Yayın Kurulu

Şeyda Aytem
Ayşegül Çakır
Handan Turan
Zerrin Yazar


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 1    Protesto
Protesto Fotografya

protest3.jpg

7.Devlet Fotograf yarışması sergisinde yarışma jürisinin seçtiği Tolga Yurdaer'in fotografı Kültür Bakanlığı yetkililerince sergiye asılmadı.

Kütüphane haftası nedeniyle Ankara'da Milli Kütüphane'de Sınır Tanımaz Fotoğrafçılar Gurubu'nun sergisinde Gürtan Handan TURAN ve Şeyda AYTEM' in fotoğrafları müstehcen bulunarak yetkililerce sergilenmesine karşı çıkıldı.

protest2.jpg

protest1.jpg

Çıplaklığı sadece porno olarak düşünen, doğduğunda çıplak olduğunu unutan, fotoğrafları duvarlardan indiren zihniyetin giderek arttığını görerek bu tip anlayışa sahip kişileri protesto ediyor; fotoğraf camiamıza daha duyarlı olmaya, birlik olup daha büyük tepki göstermeye davet ediyoruz.

Türk fotoğrafına zarar veren bu zihniyet ellerini duvarlardan çeksin artık. Bu sansürcü zihniyetin yeni örneklerini görmek istemiyoruz...
Ziyaretçi Sayısı:1000987
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram