Editör

Osman Ürper

Yayın Kurulu

Şeyda Aytem
Ayşegül Çakır
Handan Turan
Zerrin Yazar


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayılar    Sayı 1    Editörden
Editörden
MERHABA !

Sınırtanımaz Fotoğrafçılar Gurubu'nun kuruluş bildirgesinde nitelikli fotograf yayınlarının azlığından rahatsızlık duyduğumuzu belirtmiştik.

Ve elimize geçen ilk ve çok önemli fırsatı sizlere fotoğrafya adı altında sunuyoruz.

Fotoğrafya ile Türk fotoğrafını internet sayesinde giderek küçülen aynı zamanda genişleyen dünyaya açmak ve tanıtmak istiyoruz.

Eksikliğini hissetiğimiz düşünsel yazılarla sorunlarımızı tartışmak ve yeni fikirler ortaya atmak istiyoruz. Geçmişte fotoğrafımıza büyük emekler veren saygıdeger ustalarımızın ve günümüzde nitelikli işleri olan, günümüz fotoğrafını yansıtan degerli fotoğrafçılarımızın eserlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz

Fotografya genç kadrosu ve Türk fotografının düşünsel beyinlerini biraraya getirerek dünya haritasında yerini almaya , Türk fotografı için bir çıkış kapısı olmayı hedeflemektedir.

Hiç bir çıkar gözetmeksizin ilkeli bir yayın çizgisini oturtmak en büyük hedefimizdir.Tek çıkarımız Türk fotoğrafına hizmet verebilmektir.

Şüphesiz ki tüm dünyaya açılmak gibi güzel bir duyguyu yaşarken ; kendi camiamızdaki bir çok kişiye ulaşamama kaygısını taşıyoruz.Bu durum karşısında gereken önlemleri almaya çalışacağız.Öncelikle yayınımızın bir çıktısını tüm derneklere, fotoğraf topluluklarına üniversitelerdeki fotoğraf bölümlerine göndereceğiz . Buralardan fotokopi yoluyla çoğaltılarak dağıtılmasını istiyoruz.

İleriki zamanlarda eğer gerekli destek ve maddi kaynak bulabilirsek Fotoğrafya'yı basılı yayın haline getirmek en büyük hedefimizdir.

Fotoğrafya'yı yayınlamamızda bize katkısı olan ada-net ve g-tasarıma sonsuz teşekkürlerimle...

Sonbahar da bulusmak umidiyle.

Osman ÜRPER
Ziyaretçi Sayısı:1000209
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Responsibility for photos and short films
It belongs to its writers / photographers / arts / film directors.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram