Editör

Osman Ürper

Yayın Kurulu

Şeyda Aytem
Ayşegül Çakır
Handan Turan
Zerrin Yazar


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 1    Editörden
Editörden
MERHABA !

Sınırtanımaz Fotoğrafçılar Gurubu'nun kuruluş bildirgesinde nitelikli fotograf yayınlarının azlığından rahatsızlık duyduğumuzu belirtmiştik.

Ve elimize geçen ilk ve çok önemli fırsatı sizlere fotoğrafya adı altında sunuyoruz.

Fotoğrafya ile Türk fotoğrafını internet sayesinde giderek küçülen aynı zamanda genişleyen dünyaya açmak ve tanıtmak istiyoruz.

Eksikliğini hissetiğimiz düşünsel yazılarla sorunlarımızı tartışmak ve yeni fikirler ortaya atmak istiyoruz. Geçmişte fotoğrafımıza büyük emekler veren saygıdeger ustalarımızın ve günümüzde nitelikli işleri olan, günümüz fotoğrafını yansıtan degerli fotoğrafçılarımızın eserlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz

Fotografya genç kadrosu ve Türk fotografının düşünsel beyinlerini biraraya getirerek dünya haritasında yerini almaya , Türk fotografı için bir çıkış kapısı olmayı hedeflemektedir.

Hiç bir çıkar gözetmeksizin ilkeli bir yayın çizgisini oturtmak en büyük hedefimizdir.Tek çıkarımız Türk fotoğrafına hizmet verebilmektir.

Şüphesiz ki tüm dünyaya açılmak gibi güzel bir duyguyu yaşarken ; kendi camiamızdaki bir çok kişiye ulaşamama kaygısını taşıyoruz.Bu durum karşısında gereken önlemleri almaya çalışacağız.Öncelikle yayınımızın bir çıktısını tüm derneklere, fotoğraf topluluklarına üniversitelerdeki fotoğraf bölümlerine göndereceğiz . Buralardan fotokopi yoluyla çoğaltılarak dağıtılmasını istiyoruz.

İleriki zamanlarda eğer gerekli destek ve maddi kaynak bulabilirsek Fotoğrafya'yı basılı yayın haline getirmek en büyük hedefimizdir.

Fotoğrafya'yı yayınlamamızda bize katkısı olan ada-net ve g-tasarıma sonsuz teşekkürlerimle...

Sonbahar da bulusmak umidiyle.

Osman ÜRPER
Ziyaretçi Sayısı:1001008
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram