Editörler

Suderin Murat
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Elif Vargı


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.com.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara
Tanıtım / Introduction

© Kids with Cameras
Used with permission from Kids with Cameras

FOTOĞRAF MAKİNELİ ÇOCUKLAR (KIDS WITH CAMERAS)
“Fotoğraf Makineli Çocuklar” 2002 yılında fotoğrafçı Zana Briski tarafından, Kalküta’nın genelev bölgesinde yaşayan çocuklara gönüllü olarak fotoğraf çekmeyi öğretmesiyle kuruldu. Çocukların hayal güçlerinin ateşlendirilmesinde ve onlara özsaygının kazandırılmasında fotoğrafın etkili bir araç olduğuna inanmaktayız. Bizler, hem sanatçılar hem de izleyenler olarak, yaşamların biçim değiştirmesinde sanatın gücüne inanmaktayız.

“Fotoğraf Makineli Çocuklar” dünya üzerinde marjinal yaşam süren çocuklara fotoğraf sanatını öğretmeyi amaç edinmiş, ticari olmayan bir kuruluştur.Çocukların hayal güçlerini yakalamak, özgüven, onur ve umutlarını inşa etmek ve geliştirmek amacıyla fotoğrafı bir araç olarak kullanmaktayız. Sergiler, film, kitaplar ve web siteleri aracılığı ile onların sesini ve hayallerini tüm dünyayla paylaşmaktayız. Yerel kuruluşlarla bağlantı kurarak, çocukların çektiği fotoğrafların satışından gelir sağlayarak, sanata ve liderliğe odaklanmış kendi evlerimizi kurarak çocukların eğitim, sağlık ve genel yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmaktayız.

KIDS WITH CAMERAS
Kids with Cameras was founded in 2002 by photographer Zana Briski out of her work teaching photography to children in Calcutta's red-light district. We believe that photography is an effective tool in igniting children's imagination and building self-esteem. We believe in the power of art to transform lives, for both the artist and the viewer.

Kids with Cameras is a non-profit organization that teaches the art of photography to marginalized children in communities around the world. We use photography to capture the imaginations of children, to empower them, building confidence, self-esteem and hope. We share their vision and voices with the world through exhibitions, books, websites and film. By linking with local organizations, we work to strengthen the children's education and general well-being, providing financial support through sales of their prints or by developing our own homes with a focus on leadership and the arts.
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET - İlk Tasarım: G-Tasarım -

 

 

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa