Editörler

Gülçin Tellioğlu
Bülent Irkkan
Ş.Uğur Okçu

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Can Gazialem
Elif İnan
Şirin Karadeniz
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


18. Şinasi Barutçu Kupası Fotoğraf Sergisi

Bu yıl 18.düzenlen Şinasi Barutçu Kupası Çağrılı Fotoğraf Sergisi 9. Aralık 2006 cumartesi günü saat 18 00 de FOTOGRAFEVİ KOÇ ALLİANZ Galerisinde açıldı.Sergi, Türk fotoğrafına pek çok emeği geçmiş olan Şinasi Barutçu’nun adının saygı ile anılmasını  sağlamak amacı ile  FOTOGEN Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından her yıl düzenlenmektedir. Bu etkinliğin diğer amacı ; fotoğrafçılarımızı, tek fotoğrafın olası raslantısallığından uzaklaştırarak bütününü düşünmeye yöneltmek,ayrıca üç yıl boyunca düzenli ve verimli çalışmasını özendirerek yüksek düzeyde bir sergi hazırlayabilmektir.

Tüm yurttan  geniş bir tarama ile daha önceki çalışmaları göz önünde bulundurulan 12 fotoğrafçı çağrılmakta 6, şar baskı hazırlamaları istenmektedir.Çalışmaları  seçici kurul tarafından başarılı bulunanlar, ertesi yıl yeni adaylarla birlikte tekrar çağrılır. 3. yıl üst üste başarılı olanlar ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI’nı almaktadırlar.

Bu yıl İstanbul’dan Selda SALMAN ACAR, Adana’dan Emine DENİZER 3. turda, kupa adayı olarak katıldılar. 2. turda ise Emre İKİZLER Süha KOCAOĞLU,Servet SEZGİN ,yeni çağrılan adaylar ise ; Altan BAL, Kürşat BADAKAL,Reha BİLİR, Mehmet ÇAKIR, Fatih SÖNMEZ, Nazan TUNA ve Orhan YAYLA idi

Merih AKOĞUL, Halim KULAKSIZ  ve  Nevzat ÇAKIR dan oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu Selda SALMAN ACAR Şinasi Barutçu Kupasını almaya hak kazandı.Emre İKİZLER ve Servet SEZGİN üçüncü tura atladılar ve gelecek yıl kupa adayı olarak katılacaklar.Altan BAL,Reha BİLİR,Mehmet ÇAKIR,Fatih SÖNMEZ,Nazan TUNA ve Orhan YAYLA ise ikinci tura atladılar.

Sergi FOTOGRAFEVİ’de  9-21 Aralık tarihleri arasında izleyicilere açık olacaktır.


FOTOGRAFEVİ; Tütüncü çıkmazı, no:4, Galatasaray,İSTANBUL(02122490202)
Altan Bal (Kağıtçılar Serisi)
 


Emine Denizer


Emre İkizler


Fatih Sönmez


Kürşad Budakal


Mehmet Çakır


Nazan Tuna


Orhan Yayla


Reha Bilir


Selda Salman Acar (Şinasi Barutçu Kupası Sahibi)


Süha Kocaoğlu


Servet SezginZiyaretçi Sayısı:1000655
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram