Editörler

Gülçin Tellioğlu
Bülent Irkkan
Ş.Uğur Okçu

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Can Gazialem
Elif İnan
Şirin Karadeniz
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 19    Sergi Salonu    Doğa
Doğa Taner Kıral

TANER KIRAL (Prof.Dr.)
Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Tarım İşletmeciliği A.B.D. Başkanı

Fotoğrafla ilgisi eskilere dayanmaktadır. İlk SLR makinesini otuz yıl önce almış olmakla beraber konu üzerinde yoğunlaşması 8-10 yıl öncesine gitmekte ve o yıllara rastlayan AFSAD üyeliğinden sonra daha çok doğa fotoğrafçılığına yönelmiştir. Paylaşabileceği zengin bir literatüre sahiptir. Dünya doğa fotoğrafçılığı ile ilgili günceli izlemeye çalışmaktadır. Doğa fotoğrafçılığının, yaygın kanının aksine, zor bir uğraş olduğuna inanmakta ve Landscape, su, makro, doğa parçaları vb. alt alanlarda güncel kreatif teknikleri denemeye çalışmaktadır. Fakültesinde yeni faaliyete geçen fotoğraf topluluğunun danışmanlığını yapmaktadır. Bireysel ve karma gösteriler ile sergilere katılmıştır. Bu yıl gerçekleştirilen FİAP Bienalinde ülke takımına seçilmiş ve 9 uncu olunarak mansiyon alınabilmiştir. Bireysel olarak yarışmalarda bazı başarılar elde etmişse de, konuya pek sıcak bakmamaktadır. Çünkü yarışma konseptine uygun ve kazanma endişesinin sınırladığı dar bantta sıkışıp kalmanın, yaratıcılığı engellediğine inanmaktadır.Ziyaretçi Sayısı:1000719
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram