Editörler

Gülçin Tellioğlu
Bülent Irkkan
Ş.Uğur Okçu

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Can Gazialem
Elif İnan
Şirin Karadeniz
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Belgesel "Anadolu'da Yaşam II"

CELAL KILIÇ FOTOGRAF ATÖLYESİ 
BELGESEL “ANADOLU’ DA   YAŞAM  -  II” SERGİSİ

Kıtaları birleştiren köprü; Anadolu. Denizleri, dağları, ovaları, akarsu ve gölleri ile insanın yaşamasına o denli elverişli bir ortam oluşturmuş ki tarih boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış; bazı medeniyetlerin küllerinden başka medeniyetler doğmuştur Anadolu’ da.

Çok geniş bir perspektiften bakarak Anadolu’ ya dair her şeyi belgelemeye çalıştık. Fotografın bütün teknik olanaklarını seferber ettik, bu uzun soluklu çalışmamızda. Bunu gerçekleştirebilmek için de sıklıkla atölye içinde üst seviye eğitim çalışmalarına yer vermeye çalıştık. Bütün çekimler doğal olarak sahada gerçekleşmiştir. Belgesel’imizin kapsamını oldukça geniş tuttuk ve hiç bir zaman sınırlama getirmeyi düşünmedik. Anadolu kültürüne ve tarihine, insan yaşamına, bitki örtüsüne ve diğer canlı yaşamına, dağlarına, denizlerine, göllerine ve akarsularına, mimarisine ve diğer folklorik ögelerinin tamamı ile burada daha fazla sıralamayı gerekli bulmadığımız akla gelebilecek her şeyine dair çok kapsamlı fotograflar yapmayı hedeflledik. Kimi zaman toplu olarak çekim için sahaya çıkarak, kimi zaman da atölyemizin fotograf gönüllülerinin; görevli veya gezi amaçlı olarak gittikleri her yerden çekim yapıp getirdikleri fotograflardan geniş bir arşiv oluşturmya çalıştık. Gerceklestirdigimiz bu serginin bir öncekinden nitelik olarak (hem teknik olarak, hem de içerik olarak) daha iyi olmasına özen gösterdik.

Atölyemizde, niteliği yüksek fotograf çalışmalarının yanı sıra dostlukların da uzun soluklu olduğu sıcak bir atmosfer içinde gerçekleştirerek yapatığımız her etkinlik, önce insan, sonra fotografçı olduğumuzu unutmadığımız gibi; fotografı “ boş zamanlarımızı dolduran “ , aylaklıklarımızı meşgul eden bir araç olarak da düşünmedik.

Atölye’ deki her bireyin gerek görüşleriyle, gerekse çabalarıyla (her bakımdan) katkı vererek olusturduğumuz bu atölye çalışmasını, bizle birlikte paylaşmak isteyen tüm fotograf severlere sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

CELAL KILIÇ

www.celal-kilic-fotograf-atolyesi.com.trAltuğ Özpineci

Aytaç Togay

Barış Ünal

Emre Ilgın

Emre Y. Kızılırmak

Emre Y. Kızılırmak

Eşe Kaçar

Kerem Yücel

Mediha Gezgin

Mete Gülhan

Rahime Sarıhan

Süleyman Duman

Müge Akpınar

Altuğ Özpineci

Aytaç Togay

Ö. Bahadır Acar

Ö. Bahadır Acar

Barış Ünal

Bilgen Kahraman

Bilgen Kahraman

Çağla Çilingir

Çağla Çilingir

Elif İnan

Elif İnan

Emre Ilgın

Eşe Kaçar

Kayhan C. Kahraman

Kayhan C. Kahraman

Kerem Yücel

Mediha Gezgin

Mehmet Bayraktar

Mehmet Bayraktar

Mete Gülhan

Müge Akpınar

Rahime Sarıhan

Süleyman Duman
 

Satı Çukurbaş

Satı ÇukurbaşZiyaretçi Sayısı:1000478
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram