Editörler

Gülçin Tellioğlu
Bülent Irkkan
Ş.Uğur Okçu

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Can Gazialem
Elif İnan
Şirin Karadeniz
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 19    Editörden
Editörden
Uzunca bir aradan sonra çıkan 18. sayının gecikmesini telafi etmek için yoğun ve olağanüstü bir çabanın sonucunda iki ay gibi kısa bir sürede 19. sayıyı hazırladık.

Bu kadar kısa bir süre içerisinde, içerikten ödün vermeden hazırlanan bu sayının da en az diğer sayılar kadar beğeni toplayacağına inanıyoruz. Fotografya’nın giderek artan düzenli izleyici sayısı, bu sayının da hazırlanmasındaki en önemli itici güç oldu ve olmaya da devam edecek.

18. sayıdan sonra bir yenilik olarak fotoğraf dünyasından haberleri vermeye başladık. İlgili kişi ve kuruluşlardan bize bilgi akışı geldiği ölçüde haberdar edeceğiz.

Bu sayımızda fotoğraf atölyelerinin çalışmalarına yer vermeye başladık. Giderek artan internet bağlantı hızlarının da yardımıyla vermeye başladığımız ve beğeni toplayan fotoğraf gösterilerini devam ettirdik. Küçükte olsa sinema ekini de unutmadık. Sergi salonunda konu bütünlüğü olan fotoğrafların yanısıra, dijitali de unutmadan çeşitli konulardaki yazıları, akademik çevrelerden yazılar ile birlikte okumanıza sunduk. Ali Rıza Akalın, Kaktüs’te dikenlerini batırmaya kaldığı yerden devam ederken, Orhan Cem Çetin fotoğrafçılık geçmişinde yaşadığı süreçleri aktarmayı sürdüyor.

Murat Germen’in başarılı çalışmaları, Samuel Beckett’in Life Dergisi fotoğraf çekimi için Samuel Beckett’ın kapısını çaldığı zaman “İsveç’te bir Türk var. Ondan isteyin” diye kestirip attığı, bütün dünyada edebiyatçı portreleriyle özdeşleşmiş ve halen İsveç’te yaşayan Lütfi Özkök’ün fotoğrafları ve nihayetinde fotoğraf ustası Ara Güler’in internette bulunabileceğiniz en geniş fotoğraf arşiviyle 19. sayının ve dolayısıyla da fotoğrafın tadını çıkartmanızı diliyoruz.

Fotografya’dan dost sevgi ve selamlarımız ve 20. sayıda buluşmak ümidiyle…

Fotografya Yayın KuruluZiyaretçi Sayısı:1000667
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram