Editörler

Gülçin Tellioğlu
Bülent Irkkan
Ş.Uğur Okçu

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Can Gazialem
Elif İnan
Şirin Karadeniz
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayılar    Sayı 18    Portfolyolar    Tülin Dizdaroğlu
Tülin Dizdaroğlu

Sinop doğumlu.1972 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi ve İstanbul Çapa Yüksek öğretmen Okulunu bitirdi.

Fotoğraf çalışmalarına İFSAK’ta  başladı . İlki 1993 de olmak üzere 5 kişisel sergi açtı. Bu sergiler sırasıyla ; “ Emekçi Kadınlar “( renkli,  Fransız Kültür Merkezi, İstanbul ), “Anadolu Kadını “( renkli, Kadın Eserleri Kütüphanesi, İstanbul ),” Ketendere’deYaşam” ( renkli, İFSAK ), “Anadolu Kadını “( siyah-beyaz, Fotoğrafevi, İstanbul ),  “Son Kağnılar” (siyah-beyaz, Fotoğrafevi, İstanbul ) dır. Bu sergiler İstanbul’un pek çok sergi salonunun yanı sıra Aydın, Bursa, Sinop, Antalya, Zonguldak ve Adıyaman'da da sanatseverlere sunuldu.

ZOKEV’in çağrısı üzerine Zonguldak Armutlu Maden Ocaklarında çekimler yaparak,”Emek Kenti Zonguldak” fotoğraf sergisine katıldı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında pek çok karma sergiye katıldı. “Anadolu Kadını”, “Kaçkarlar”, “Ketendere’de Yaşam” , ”Çiçeklerim”, “Harran’ın Dünü, Bugünü Ve Yarını” konulu dia gösterileri gerçekleştirdi. Pek çok ödülün yanı sıra, Şinasi Barutçu Çağrılı Fotoğraf Yarışmasında 2000 yılı Şinasi Barutçu Kupasını aldı. Fotoğraf Dergisi, Cumhuriyet Dergi, Skylife, Gezi Travel, Marie Claire, Beaute, Cornucopia, Country Homes ve www.fotografya.gen.tr de yazı ve fotoğrafları yayınlandı.

1990'da İFSAK, 1994’de SİFAD, 2001 yılında FOTOGEN üyesi oldu. Halen özel bir dershanede kimya öğretmenliğini ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde Master eğitimini sürdürmekte. 

Doğal ve kültürel zenginliklerimizin yanı sıra, çalışkan Anadolu insanının yaşamını belgelemek, soframıza gelen bir dilim ekmeğin öyküsünü, değer yargılarını yitiren dünyamıza anlatmak ve emeğin değerini sanatsal bir dille vurgulamak amacında.”
Portfolyo Siyah Beyaz
 


Portfolyo RenkliZiyaretçi Sayısı:1000125
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram