Editörler

Gülçin Tellioğlu
Bülent Irkkan
Ş.Uğur Okçu

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Can Gazialem
Elif İnan
Şirin Karadeniz
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayılar    Sayı 18    Portfolyolar    Reha Bilir
Reha Bilir

Beyşehir doğumlu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu.   

Amatör fotoğraf çalışmalarına ortaokul yıllarında başladı. Ulusal ve Uluslararası birçok yarışmada 50'nın üzerinde ödül aldı, 200'un üzerinde fotoğrafı sergilenmeye değer bulundu. Bilir, 5 kez ülke takımına seçildi ve 1999 yılında İsviçre'de düzenlenen yarışmada Dünya Kupası kazanan, 2004 yılında İngiltere’de düzenlenen yarışmada Mansiyon kazanan ülke takımlarında yer aldı. Beyşehir ilçesi, Yeşildağ kasabasında bulunan leylekler vadisi ile ilgili çalışmasıyla, leylekler vadisini fotoğraf dünyasına tanıtması nedeniyle Yeşildağ Belediyesi tarafından " Onursal Hemşehri " unvanı ile ödüllendirilmiştir.

Son uç yıldır, Selçuk Üniversitesi fotoğraf etkinliklerine danışmanlık yapmaktadır. Bilgisayar ortamında, fotoğraf üzerine yaptığı sayısal çalışmalar nedeniyle, Pamukbank tarafından yayınlanan "Türkiye’de Fotoğraf" isimli yayında, bu alanda Türkiye’de ilkler arasında gösterilmiştir.

Ülkemizin birçok ilinde dia gösterileri ve sergiler hazırladı, birçok dergide fotoğraf üzerine röportajları yayınlandı. Birçok dergiye fotoroportajlar hazırladı, halen Photo Dijital dergisinde fotoğraf üzerine yazıları yayınlanmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde fotoğrafları sergilendi, ülke genelinde birçok fotoğraf sempozyumuna ve fotoğraf günleri etkinliklerine konuşmacı olarak katıldı. Birçok yarışmada jüri üyesi olarak görev alan BILIR, 2003 yılında, Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından AFIAP (Uluslar arası Fotoğraf Sanatçısı) unvanı ile ödüllendirilmiştir. Afad, Efsad, Fsk üyesidir. Akşehir'de kurulan Akşehir Fotoğraf İlgilileri Derneği'nin (Akfıd) onursal üyesidir.

Reha Bilir, halen serbest eczacı olarak çalışmaktadır.

 

Ziyaretçi Sayısı:1000136
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram