Editörler

Suderin Murat
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Meryem Akköse
Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Mahmut Özturan
Doğanay Sevindik
Zeynep Şişman
Elif Vargı


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 20    PORTFOLYALAR    İbrahim Zaman
İbrahim Zaman
1937’de Adapazarı’nda doğdu, 1959’da sanatsal nitelikli fotoğrafa ilgi duydu. Adapazarı’nda Grup 5 ve AFAK fotoğraf kulüplerinin kurucu üyeliğini yaptı. Adapazarı ve İstanbul’da portre stüdyoları açıp yöneten İbrahim Zaman, GÜVERCİNLER adıyla ilk kişisel sergisini 1967’de İstanbul’da açtı. Ulusal ve uluslararası sayısız sergi, saydam gösterisi ve yarışmalara katıldı. Çok sayıda ödül kazandı. Zamanla 40 yıl, Türkiye’de Zaman, Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi, Tarlalar ve Yansımalar isimli fotoğraf albümlerini yayınlandı. Tüm bu albümlere ait sergiler, altı farklı bölgede sergilendi. Ulusal ve uluslararası yarışma jürilerinde bulundu ve halen bu görevlerini sürdürmektedir. On yılı aşkın zamandır Fotoğraf dergisinde eğitim yazıları yazmaktadır. İbrahim Zaman’ın İstanbul Modern Sanat Müzesi koleksiyonunda eserleri bulunmaktadır. Adapazarı Merkez Belediyesi tarafından yürütülen “Benim sokağımda bir değer yetişti” projesi kapsamında, doğduğu sokağa adını veren bir layiha dikilmiştir. Bir süre Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde portre dersleri de veren İbrahim Zaman, İFSAK ve GEFSAK onur üyesidir.
Ziyaretçi Sayısı:1000473
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram