Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Özlem Akdağ
Meryem Akköse
Mustafa Alibaşoğlu
Dilek Bal
Erdal Bektaş
Can Gazialem
Elif İnan
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Ceyda Taşdelen
Gülçin Telioğlu
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Ege Fotoğraf Ve Sinema Amatörleri Derneği
EFSA

Ege Fotoğraf Ve Sinema Amatörleri Derneği

İzmir – Karşıyaka’da “Ege Sanat Merkezi”nde temel fotoğraf eğitimi gören ve birlikte fotoğraf çalışmaları yapan 9 kişilik grup, daha da organize olmayı hedefleyerek Ege Sanat Merkezi bünyesinde bir “Amatör Fotoğraf Kulübü” oluşturmuşlardı. Ege Sanat Merkezi’nin sahibi ve yöneticisi olan sayın Can Arslanöz’ün büyük desteği ile gelişen grup, 1967 yılından 2003 yılına kadar bu bünyede ve bu kimlikle varlığını sürdürdü.

2003 yılı bahar aylarında dernekleşmeye karar veren kulüp üyeleri, bu kararlarını gerçekleştirip hukuki varlık kazanmışlar ve kulüp iken edindiği logoyu aynen korumuştur. 1967 yılında kulüp kuruluşunu gerçekleştiren 9 kişilik çekirdek kadro, derneğin kuruluşunda da yer almışlardır. 

1967 yılından bu yana çok düzenli olarak eğitim çalışmaları yapan; toplantılar, sergiler, geziler organize eden ve aylık bülten olarak “Perspektif”i çıkaran dernek, bu aktivitelerini geliştirerek sürdürmüştür.

Karşıyaka 1680 sokak, 6/4 adresindeki lokaliyle üyelerine geniş, rahat ve kullanışlı bir mekan sunmaktadır. 30 cıvarında üyesi vardır. “Perspektif” düzenli olarak yayınlanmakta ve aylık programlar aksamadan gerçekleştirilmektedir.

2004 yılında, Ege Üniversitesi EBİLTEM bünyesinde bir dizi saydam gösterileri gerçekleştirildi. Bornova Anadolu Lisesi’nin 50. kuruluş yıldönümü şenliklerine karma sergi ve saydam gösterisi ile katılmaktayız. Konusu “Bekleyiş” olan geleneksel sergimiz Sonbahar aylarında açılacaktır. Temel Fotoğraf Eğitim Seminerlerimiz sürmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nün değerli öğretim elemanları zaman zaman dernek lokalinde konferans, saydam gösterisi ve tartışmalar ile derneğimize destek vermektedirler.Ayrıca, kardeş dernek İFOD başkan ve üyeleri de saydam gösterileri ile derneğimiz çalışmalarına destek olmaktadırlar.

2005 – Temmuz ayında Türkiye Fotoğraf Dernekleri Federasyonu”na üyeliğimiz onaylanmıştır. Bugünden sonra sesimizi daha çok duyurabilmek amacındayız.
Ziyaretçi Sayısı:1000137
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram