Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Özlem Akdağ
Meryem Akköse
Mustafa Alibaşoğlu
Dilek Bal
Erdal Bektaş
Can Gazialem
Elif İnan
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Ceyda Taşdelen
Gülçin Telioğlu
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Çocuklarla Fotoğraf El Kitabı
Özcan Yurdalan, Mehmet Kaçmaz

Aradan hayli zaman geçmiş, Marmara Depreminden sonra ilk fotoğrafçı çocuklar atölyesinin çalışmaya başladığı 8 Ekim 1999'dan bu yana uzun süreli dokuz atölye, kısa süreli on dört atölye gerçekleştirmişiz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmaların dökümünü çıkarmak, gözlem, deney ve birikimlerimizi paylaşmak için hazırladığımız bu kitabın aynı zamanda çocuklarla fotoğraf çalışmak isteyen kurum, kuruluş ve fotoğrafçılar için bir rehber olmasını hedefledik.

Görsel kayıt, belgesel fotoğraf üstüne çalışırken sözün övülmesi aykırı gelmemeli. Sözün gücünü yitirdiği yerde görüntü, sahtenin kanıtı oluyor. Aslolan niyet ile beyanın, anlam ile bağlamın ilişkisi. İster sözde olsun, ister yazıda, ister fotoğrafta...

Fotoğraf işin bahanesi. Aslolan hayata dair soruların çoğaltılması. İster sözle, ister yazıyla ister görüntüyle. Bu soruları fotoğrafça çoğlatacak olanlar da gezegenimizde egemen olan değerlerden, zihniyetten, yaşam kültüründen, adaletsizlikten, eşitsizlikten, şiddetten, ayrımcılıktan ve tüm bunları ortaya çıkaran süreçlerden rahatsız olan ve itiraz eden fotoğrafçılardır.

FV yayınları 8/2004
Isbn: 9759269910 181 sayfa Dil: Türkçe
Ziyaretçi Sayısı:1000447
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram