Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Özlem Akdağ
Meryem Akköse
Mustafa Alibaşoğlu
Dilek Bal
Erdal Bektaş
Can Gazialem
Elif İnan
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Ceyda Taşdelen
Gülçin Telioğlu
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


“DOKSAN BEŞ ÜÇ 100 SEKSEN”

Ankara Fotograf Sanatçıları Derneği - AFSAD, 1977'den bugüne fotoğraf dünyasına armağan ettiği yayınlara 32.sini de ekledi. AFSAD'ın 2005 Yılı Üye Sergisi Katalogu "DOKSAN BEŞ ÜÇ 100 SEKSEN" yayın hayatında...

28 yılı geride bırakan AFSAD, Haziran 2005'te Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açtığı AFSAD 28. YIL SERGİSİ'ni daha da zenginleştirerek, katalog olarak basılı hale getirdi. AFSAD 10 yılı aşkın bir süredir her yıl üyelerinin fotoğraflarından oluşan yıl sergileri düzenlemekte, ancak yıl sergilerinin bir katalog ile genişletilip albüm haline getirilmesi dernekte ilk kez yapılıyor.

Tamamen katılımcıların maddi olanakları ile basılan, DOKSAN BEŞ ÜÇ 100 SEKSEN sadece bir sergi kataloğu değil, aynı zamanda 95 üye ve aday üyenin toplam 380 fotoğrafla katıldığı; dernek fotoğraf üretim profilinin de görülebileceği ve değerlendirilebileceği bir kitap.

Grafik tasarımını, Sergi Küratörlüğünü ve Katalog Editörlüğünü İSA ÖZDEMİR'in, grafik uygulamasını ise İBRAHİM GÖĞER'in yaptığı katalog; 24x32 cm ebatlarında, 216 sayfa olarak hazırlandı ve 500 adet bastırıldı. Her fotografçıya; 4'er fotoğraflarının yer aldığı 2'şer sayfa ayrılan kitabın önsözünde AFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülser GÜNAYDIN ile Katalog ve sergi editörü İsa ÖZDEMİR'in sunuşları bulunuyor.

Katalogda;
* SİYAHBEYAZLAR,
* SİYAHBEYAZ VE RENKLİLER,
* RENKLİLER
olmak üzere 3 ana bölüm mevcut ve alfabetik dizine göre sıralanıyor. Son bölümde ise özgeçmişler, ad sırasına göre ve fotoğrafçıların portreleriyle yer alıyor.
Ziyaretçi Sayısı:1000448
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram