Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Özlem Akdağ
Meryem Akköse
Mustafa Alibaşoğlu
Dilek Bal
Erdal Bektaş
Can Gazialem
Elif İnan
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Ceyda Taşdelen
Gülçin Telioğlu
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Fotoğraf Dergisi - 2. Ulusal Fotoğraf Sempozyumu
İstanbul

2. Ulusal Fotoğraf Sempozyumu, 21-24 Nisan 2005 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fotoğraf  Dergisi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin katkılarıyla ikinci kez gerçekleştirilen Ulusal Fotoğraf Sempozyumu, bu yıl da yoğun ilgi gördü. "Gelin Fotoğraf Konuşalım" sloganıyla düzenlenen sempozyuma, 11 şehir ve 9 üniversiteden akademisyen ve fotoğraf sanatçıları katıldı.

21 Nisanda Özel Gösteriler ile başlayan sempozyumda, Süveyd Orhon, Şakir Eczacıbaşı, Ozan Sağdıç, İbrahim Zaman ve Prof. Sabit Kalfagilin birer gösterisi izlendi ve kendilerine onur plaketi verildi. Ayrıca Recep Dönmezin sualtı gösterisi fotoğrafseverlere sunuldu.

İtalyan Kültür Merkezinde yapılan sempozyumda, İletişim Kanallarında Fotoğrafın Kullanımı, Fotoğrafta Etik ve Disiplinlerarası Sanat Ortamında Fotoğraf konulu paneller düzenlendi. Sempozyumun Dia Gösterileri bölümünde yaklaşık 13 ünlü sanatçı ve bildiriler bölümlerinde ise 14 akademisyen yer alıdı.

Sempozyum katılımcılarının eserlerinden oluşan karma sergi, 12-16 Nisan tarihleri arasında, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Ziyaretçi Sayısı:1000185
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram