Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Özlem Akdağ
Meryem Akköse
Mustafa Alibaşoğlu
Dilek Bal
Erdal Bektaş
Can Gazialem
Elif İnan
Nejat Kutup
Doğanay Sevindik
Ceyda Taşdelen
Gülçin Telioğlu
Aylin Yılmazbayhan
Leyla Yücel






Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.com.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara
Cengiz Akduman’ın “Karanlığın Pırıltısı/İstanbul Geceleri”

Cengiz Akduman’ın “Karanlığın Pırıltısı/İstanbul Geceleri” Fotoğraf Sergisinde; İstanbul’un öteki yüzünü, gece hayatını, her geçen gün biraz daha yok olan ve kararan yüzünü izliyorsunuz.

Bir fotoğrafçı olarak içinde yaşadığı İstanbul’un yüzlerce yıllık birikimini, uyumadan yaşayanları ve gecelerinin canlılığını belgelemiş sanatçı.

Karanlığın esrarengiz, ürkütücü ve belirsiz ama bir o kadar da çekici, gündüzün çirkinliklerini gizleyen, davetkar ve cazibeli yüzünü kentin tarihsel dokusu ile beraber sergiliyor fotoğraflar. Dramatik olduğu kadar sempatik, durağan ama heyecanlı, şehrin çelişkilerini gözler önüne seriyor...

“Bu kentlerde, karanlık ne kadar baskın, ne kadar kafa tutucu olurdu. Oysa gecenin karanlığı, İstanbul'u uysal bir sevgili gibi sarmalamaktaydı. Gündüzleri, ya bilge bir dede gibi mistik, ya hırslı bir işadamı gibi telaşlı ya da afacan bir çocuk gibi ele avuca sığmaz olan bu kent, geceleri, koluna yosmasını takmış bıçkın bir delikanlıya dönüşüyordu. Bu nedenle, yıllarca gündüzünü fotoğrafladığım İstanbul'un gecesini de belgelemek istedim.” Diyor Sayın Akduman.

Günün 24 saati uyumayıp yaşamaya devam eden İstanbul gecelerinin o esrarengiz ve çıldırtıcı cazibesini sunuyor siyah beyaz fotoğraflarda...




 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET - İlk Tasarım: G-Tasarım -

 

 

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa