Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 14    Haberler    Katılım Koşulları
Katılım Koşulları
ANAFİLYA

Fotograf Yarışması

DUYURU


Anafilya Vakfı, fotograf sanatına verdiği önemi vurgulamak, desteklemek ve yaymak amacıyla bir fotograf yarışması açmış bulunmaktadır. Katılım koşulları aşağıda belirtilmiştir:

1- Yarışmaya katılacak fotografların başka bir yerde yayınlanmamış olması ilk koşuldur.

2- Son katılım süresi : 31 Aralık 2002'dir.

3- Katılımcıdan www.anafilya.net içinde yayımlanan her hangi bir yapıtın (yazı, şiir, resim vb) bu fotografta işlenmesi istenmektedir. Yarışmaya katılan fotografın hangi yayımlanmış sayfamızı konu aldığının belirtilmesi gerekmektedir.

4- Yarışmaya girebilmek için katılımcı, yolladığı yapıtın kendine ait, özgün bir çalışma olduğunu, başka bir yerde yayımlanmadığını, fotografa eşlik eden bir yazıyla bildirecek, açık adını ve adresini (ayrıca varsa E-mail adresini) verecektir. Bu koşulun yerine getirilmesi katılım için zorunludur.

5- Siyah-Beyaz çalışmalara değerlendirmede ayrıca 10 puan eklenecektir.

6- Yarışmaya katılmak üzere yollanacak yapıtlar ;

a) tercihen sıkıştırılmamış JPEG formatında ve eni 600 pixel'i geçmeyecek şekilde hazırlanıp fotografi@anafilya.net adresine; veya

b) basılmış yapıtlar yollanacaksa tercihen 18x24 cm boyutlarında olmalı :

Anafilya Fotograf Yarışması

J. Witkampstr. 46,

3065 NA Rotterdam

Hollanda

adresine postalanmalıdır. 31 Aralık 2002'den sonra bize ulaşacak yapıtlar ne yazık ki yarışma kapsamına alınmayacaklardır.

- Değerlendirmede tarafsız bir puanlama sistemi uygulanacaktır. Yukarıda belirtilen koşullara uygun olan yapıtların ilk değerlendirmeleri Anafilya tarafından yapılıp, tümü Anafilya Fotograf Yarışması 2002 Arşivinde yayınlanacaktır.

8- Jüri üyelerinin ve Anafilya okurlarının verdikleri puanlar (sadece 1 kere) 1 Mart 2003 tarihin7de kesinleşecek, en yüksek puanı alan yapıt Anafilya'da yayınlanacaktır. Yıl sonuna kadar her ay, puan sıralamasına göre, diğer 9 yapıt da yayınlanacaktır.

9- Hollanda'nın ünlü iki profesyonel fotograf sanatçısı ve Türkiye'de bu konudaki etkin ve söz sahibi bir kuruluş jüri içinde bulunacaktır. Anafilya okurları ise jürinin isimsiz üyeleri olacaklardır. Gerek jüri üyelerinin adları ve gerekse okurlar tarafından puanlamanın nasıl yapılacağı, teknik uygulamalar denendikten sonra ikinci bir duyuru ile yayımlanacaktır.

10- ÖDÜLLER:

a) Bu sanatsal yarışmaya katılanların emeklerine duyulan saygının bir sonucu olarak yapıtlar dergimizin fotograf arşivinde 2003 yılı boyunca saklanacaktır.

b) Ödüller fotograf sanatıyla ilgili kitaplar ve dergiler şeklinde olacaktır. Anafilya Vakfı tarafından birinciliği alan fotografın sahibine (şimdilik kaydıyla, en az) € 150, ikinci için € 100 ve üçüncü için € 50'luk bir çek verilecektir.

Bu konuyla ilgili yazışmalarınız için : fotografi@anafilya.netZiyaretçi Sayısı:1000444
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram