Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 14    Ciddiyet
Ciddiyet Tacettin Teymur

RÜYALAR VE YORUMLARI

Gazeteniz ciddiyet son dönemlerde birçok fotoğrafçının fotoğraf çekmek yerine rüyasını gördüklerini saptamış ve okuyuculardan gelen talep üzerine ünlü bir rüya yorumcusunu çağırarak rüyalarınızı yorumlamaya başlamıştır.

Köşemize gelen okuyucularımızın gördükleri rüyaları yorumlamaya başlıyoruz:

Nilüfer n : Ben rüyamda elimde bir film ve karanlık odada duruyorum, filmi sarmaya başlıyorum ama ben sardıkça film uzuyor bir türlü bitmek bilmiyor, ben filmi sarmaya uğraşırken ter içinde uyanmışım bu rüyanın yorumu sizce nedir?

Yorum : Sayın okuyucumuz büyük olasılıkla yeni bir kursiyer ve ilk defa karanlık odaya girecek. Merak etmeyin o film ilk seferde uzun gelir daha sonra özellikle çekimlerde o kadar kısa gelirki şaşırıp kalırsınız.

Özlem ö : Rüyamda önce karanlık küçük bir yerdeyim daha sonra bir kapı açılıyor, yavaş yavaş kapıdan süzülerek yüksek bir yere çıkıyorum ve elimde bir parlak cisim görüyorum.

Yorum : Bu rüyayı birçok fotoğrafçı uyanık iken de görüyor. Karanlık olarak gördüğünüz yer karanlık oda. Siz çok çalışıp bir yerlerde birinci falan olmak istiyorsunuz. Elinizdeki de ben buradan iyi göremiyorum ama sanırım birincilik kupası olsa gerek.

Taci t : Rüyamda etrafımda bir sürü kadın nü model var. Elimde de güzel bir makina var ama hiç biri ilgimi çekmiyor ve bir türlü nü fotoğraf çekemiyorum.

Yorum : Sen yazmamışsın ama ben buradan anladım. Büyük bir olasılıkla sen de kadındın ve o yüzden konu ilgini çekmemiştir. Bu gibi durumlarda hemen bir başka fotoğrafçı imdada çağrılır ki konu araya gitmesin.

Elif e : Rüyamda elimde bir makina ile fotoğraf çekmeye gidiyorum ama peşimde o kadar çok fotoğrafçı varki hepsi de benim portremi çekmek istiyor, onlara poz vermekten ben çekim yapamıyorum.

Yorum : Bu okuyucumuz sanırım genç bir kız. Bu yaşlarda çokça görülen bir rüya çeşidi olup hiç sakıncası ve zararı yoktur. Her zaman görülebilir. İleri yaşlarda hala görülüyorsa sakıncası olabilir.

Nejat n : Rüyamda çok ünlü bir fotoğrafçıyım ve bir sürü genç, güzel model fotoğraflarını çekmem için bana yalvarıyor:

Yorum : Bu duruma daha çok yorgan üstümüzden kayıp bir taraflarımız açık kaldığında rastlıyoruz. Üstünüzü iyi örtün birşeycikler olmaz.

Leyla l : Rüyamda önümde kocaman bir fotoğraf makinası var ve ben bir türlü onu tutup fotoğraf çekemiyorum. Ben yaklaştıkça makina büyüyor dev gibi bir şey oluyor.

Yorum : Sanırım bu aralar çekime gideceksiniz ya da bir düğün, nikah vb. çekim var. Valla haklısınız benimde olsa gözümde böyle büyürdü, gitmeyin canım boşverin.

Doğan d : Beni bir panele konuşmacı olarak çağırmışlar, fotoğrafı iyi bildiğim halde ağzımı açıyorum ama bir türlü ses çıkmıyor. Üstelik kimse beni dinlemiyor. Hırsla uyanmışım.

Yorum : Siz sanırım normalde çok konuşan bir insansınız ama her zaman her yerde de konuşulmaz ki, insandan işte böyle intikam alırlar. Adamı en lazım olduğu zaman konuşturmazlar oh olsun. Gevezeleri hiç sevmem.( Tamam beyler tamam sakinim şimdi geçer.)

Tülin t : Ben rüyamda portre çekmeye çalışıyorum ama her portreye yaklaştığımda portreler keçi yada maymun kılığına giriyor bir türlü portre çekemiyorum. Bir tane bile portre bulup çekemiyorum. Bu arada kendimi bir çölde buluyorum etrafta bir sürü deve var ama insan yok deve portresi de çekilmezki değilmi ?

Yorum : Valla gördüğünüz rüyamı gerçekmi bilmem ama ben sizin çalıştığınız portre grubunu biliyorum. Siz böyle sebeplerle çalışmamaya devam ederseniz. Sanırım sergiyi de rüyanızda göreceksiniz.

Bülent b : Rüyamda internete bakıyorum son sayı mükemmel bir şekilde çıkmış hiç bir eksiği yok hatta Ciddiyet bile yazılmış. Hiç hata yok düzeltme bile yok.

Yorum : Adı üstünde rüya işte ………

Dicle d : Rüyamda bir sergi açmışım ve bütün fotoğraflarım satılıyor. Basın bile paparaziyi bırakmış benim sergimi takip ediyorlar. Fotoğraf sanatçısı olarak TV ye çıkıyorum.

Yorum : Sanırım siz bir yabancı fotoğrafçının rüyasını görmüşsünüz. Bu tip rüyalar Amerika yada Avrupa da görülebiliyor. Bizim buralarda böyle rüyalar bile görmeye izin yok. Akşam yatarken az yiyin ve doğru dürüst rüyalar görün.

Uğur u : Rüyamda bir gemide fotoğraf çekmeye çalışıyorum ama bir türlü netleme yapamıyorum. Bir sürü flu fotoğraf çekiyorum ve bunların bir tarz olduğunu anlatıyorum ama insanlar bana bir garip bakıyor.

Yorum : Sanırım siz gemi hareket halinde iken çekim yapmaya çalıştınız. Anlattıklarınız da rüya değil. O berbat fotoğrafları gördüm hepsi flu idi bize yutturamazsınız.

Lütfü f : Ben rüyamda fotoğraf derneğinde tüm üyelerin aidatlarını ödediğini, tümünün görevlerini tam anlamıyla yaptığını görüyorum. Dudağımda bir gülümseme ile uyanmışım.

Yorum : En büyük rüyalarımızdan biri. İnşallah diyoruz.

HABER

Evli olan çiftlerden fotografa meraklı olan eşin sürekli fotografla ilgilenmesi nedeniyle bazı evlerde sorunlar çıktığı gözlenmiştir. Yanda eşini fotograf çekimine gitmemesi için ikna etmeye çalışan bir bayan görünüyor.

 

 

 

 

 

 

REKLAM

DOĞAL REFLEKTÖRLER (YANSITICILAR) GELMİŞTİR.

Daha önce yurtdışından çuvalla para vererek aldığımız İthal reflektörler yerine bundan sonra kendi özkaynaklarımıza yönelip, doğal reflektörler kullanacağız. Yanda iki örneğini gördüğümüz reflektörlerin çeşitli boy ve çaplarda olanları elimizde mevcuttur. İlgilenenlerin Ciddiyete başvurularını bekliyoruz...

 

 
Ziyaretçi Sayısı:1000656
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram