Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Fotoğraftan Al Haberi İsmet Gümüşdere

Kendi ağzından özgeçmişi :

Düşünüyorum da, hiçbir şey raslantı değil gibi geliyor bana. Sanki birileri bir drama yazmış, bana bir rol vermiş, ben de bu rolü sevmiştim... Ve yine öğrendim ki, insan sevdiği bir mesleği tıpkı benim gibi oyun oynar biçimde yaptığı sürece özgürlük duygusunu da yaşayabiliyormuş (...)

1945 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde merhum Selahattin Giz'in yanında foto muhabirliğine başladım. Çeşitli spor dergilerinde, günlük gazete olarak da sırasıyla İstanbul Express, Tercüman ve Hürriyet gazetelerinde çalıştım. Içlerinde en uzun soluklu çalıştığım gazete Hürriyet oldu. 1968'den bu yana önce spor fotoğraflarımdan oluşan sergilerimi İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da olmak üzere 12 kez spor kamuoyuna sundum. Son sergilerimde ise, doğa ve insan kavramlarını ön plana çıkararak olayın keyfini yaşadım. Katıldığım yarısmalarda 3 kez "yılın en iyi fotoğrafı" ödüllerinin sahibi oldum. Bir süredir serbest gazeteci olarak mesleğimi sürdürüyorum.
Özlemim kırmızı, yeşil ışıkların egemen olduğu ve uzun yıllardır yaşadığım karanlık odanın sihirli atmosferidir.

Evliyim ve üç çocuk babasıyım, üç de torunum var. 1967 yılında "Agların Ardında 20 Yıl" adlı bir kitabım yayınlandı. İngilizce biliyorum ve Basınköy'de oturuyorum.

Yeşil Sahalardan Gri Fotoğraflar
Ziyaretçi Sayısı:1000761
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram