Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.com.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya_haberler
@ada.net.tr


ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara
    Sayılar    Sayı 13    Sergi Salonu    Çocuk Olmak İstiyorum
Çocuk Olmak İstiyorum
Elmadağ Çocuk Tutukevi çocuklarınca gerçekleştirilen fotoğraf sergisi 24 Nisan 2002 tarihinde Adalet Bakanı Sayın Prof. Dr..Hikmet Sami Türk tarafından açıldı. Sergi, 24-26 Nisan 2002 tarihinde Adalet Sarayı sergi salonunda ve Fotoğraf Sanatı Kurumu'nun düzenlediği 2. Fotoğraf Günleri kapsamında 7-19 Mayıs tarihlerinde Ankara Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezinde izlenime sunuldu.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı ve AFSAD işbirliğinde 2000 yılı Mart ayından itibaren AFSAD üyeleri 12 ay boyunca ayda bir saydam gösterisi yaptı.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı'nın Elmadağ Çocuk Tutukevinde yürüttüğü sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikleri kapsamında Mart-Ağustos 2001 tarihleri arasında AFSAD tarafından kurumlda bulunan çocuklara yönelik fotoğraf temel eğitim semineri düzenlenmiştir.

Seminerde fotoğrafın tarihçesi, fotoğraf makineleri, filmler, filtreler, ışık ve kompozisyon bilgileri verildi. Tutukevi yönetiminin tahsis ettiği bir odada üç agrandizörlü karanlık oda kuruldu.

Seminere 12-18 yaş grubu 30 çocuk katıldı. Seminerin sonucunda her çocuğa bir fotoğraf makinası ve birer siyah-beyaz film verildi. Çocuklar konu sınırlaması olmaksızın serbest olarak çalıştılar. Çekilen filmler birlikte banyo edildi. Uygulamalı olarak fotoğraf baskıları yapıldı. Sergi 38 adet fotoğraf ve 9 fotogramdan oluşuyor.

Amacının, tutukevinde kaldıkları sürede çocukların sanatla iletişimini sağlamak, bu yönde onlara estetik bakış açısı kazandırabilmek ve gelecekte fotoğrafçılığı meslek edinmek isteyenlere alt yapı hazırlamaya çalışmak olarak özetlenebileceği Elmadağ Çocuk Tutukevi'nde sürdürülen bu faaliyetler Doğanay SEVİNDİK'in sorumluluğunda, Cengiz Oğuz GÜMRÜKÇÜ'nün eğiticiliği, Dilek BAL ve Perihan DENİZER'in asistanlığında gerçekleştirildi.


FOTOĞRAFLAR

 


Belya

 


Fatih

Belya


Belya

Belya

Hakan

Murat

Fatih

Belya

Mehmet

Hayrettin

Neşet

Osman

Belya

Neşat

Berat

Fatih

Belya

Belya


Şaban


Fatih


Hamza


Hüsnü

Osman
 

Hamza 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET - İlk Tasarım: G-Tasarım -

 

 

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

AdaNET Ana Sayfa