Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Probil'den Fotoğraf dünyasına yeni yıl armağanı...

Bilişim sektörünün önde gelen kuruluşlarından PROBİL yeni yıla girerken, 1999 yılında başlattığı, her yıl fotograf sanatına adanmış bir kitap yayınlama geleneğini sürdürüyor. Aralarında dünyaca ünlü fotograf ustaları Ara Güler ve James Fox’un da bulunduğu albümlerden sonra, Probil bu yıl foto röportajlara ayrılmış olan bir kitapla, fotograf sanatına ve ülkemizde fotograf kitaplığının oluşmasına önemli bir katkı yapıyor. Her yandan görüntü bombardımanına tutulduğumuz günümüzde, usta fotografçılar iyi hazırlanmış röportajlarla konularını bağırmadan, usûlünce anlatabilmekteler. Eski ve yeni kuşaklardan fotografçıların ürünleri olarak bu kitapta yer alan röportajlar, fotograf dilinde bir kuşak çatışmasının söz konusu olmadığını kanıtlıyorlar.

Kitapta, dünyaca ünlü ustamız Ara Güler’den “Portreler”, Ian Berry’den “İngiltere 1975”, genç ve başarılı Alman fotografçı Michael Jungblut’tan “Hayvan Pazarı”, sıradan insanların yüzme sporuna yaklaşımlarını anlatan “Yüzücüler” ile Julia Baier, çalışmalarını Almanya’da sürdüren Erdal Buldun’dan “Yaşlılar”, aynı zamanda kitabın editörü olan İlker Maga’dan “Bisikletler” yer alıyor. Kitap birden fazla ilki bir araya getiriyor: Kitapta yer alan bazı fotograflar ilk kez yayınlanıyor. Kitap, değişik fotografçıların fotoröportajlarını bir araya getiren ilk kitap ve ayrıca, Türkiye’de ve dünyada ‘MProfiPlex’ adıyla patentli yeni baskı tekniğiyle basılan ilk kitap olma özelliği taşıyor. Sözü edilen yeni teknik sayesinde, kitapta yer alan fotograflar, orijinal fotograflardaki doygun siyah ve grilere sahip oluyorlar.
Ziyaretçi Sayısı:1000433
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram