Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Çekirdek Sanat öncülüğünde "Genç Sanat Sanal Müzesi" açıldı...
"GENÇ SANAT SANAL MÜZESİ"

Son olarak geçtiğimiz 2001 Ağustos ayında 5 galeride aynı anda düzenledikleri "Ne Olacak Bu Memleketin Hali" konulu sergi ile bir hayli sanat gündeminde kalan Çekirdek Sanat Topluluğu, bilindiği gibi Çekirdek Sanat isimli bir dergi yayınlıyor. Bu dergi Türkiye genelinde etkinliklerde bulanan galerilere ve ilgili kesimlere ücretsiz olarak ulaşıyor. Katılımı Türkiye çapında tüm sanatçılara açık olan Çağdaş Sanat Sergileri düzenliyor, sanatçılara web siteleri tasarlıyor, paneller organize ediyor... Grubu oluşturan isimler; Celal Salman, Tuncay Takmaz, Barış Sarıbaş, Sibel Oral, İnci Bacacı, Selma Girgin, Selin Işın şimdi yeni bir hayalin peşindeler... Yıllık ortalama 40-60 bin kişinin gezdiği Çekirdek Sanat web sitesinin ilk içerik ortağı... Genç Sanat Sanal Müzesi 50 genç ve yeni sanatçı ile açıldı...

Bülten

ÇEKİRDEK SANAT Türkiye’nin genç ve yeni sanatçılarını ulusal ve uluslararası sanal ortama taşımak amacıyla www.gencsanat.net başlıklı geniş kapsamlı bir sanal müze gerçekleştirmektedir. Başlangıçta Türkçe ve daha sonra İngilizce olarak yayına geçecek sanal müze genç sanatçıların da katılımına açılmıştır.

Tasarımı Savaş Çekiç uygulaması Çekirdek Sanat tarafından yapılan sitede farklı disiplinlerden sanatçıların yapıtları (enstalasyon, fotoğraf, resim, heykel, seramik, geleneksel sanatlar, grafik, mimari) bir arada izlenebilecek.

Ayrıca Çekirdek Sanatın galeriler için hazırladığı Türkiye çapında etkinliklerde bulunan galerilerin kurumsal bilgilerinden (sanatçılar, sergi programları, vb.) oluşan www.galeripark.com başlıklı geniş kapsamlı bir internet sitesi ile Türkiye’nin yaşayan çağdaş sanatçıları için www.newartmuseum.com sitelerinin de yakında yayına geçeceğini bilgilerinize sunmaktan onur duyuyoruz.

Genç Sanat Sanal Müzesine katılacak sanatçılar info@gencsanat.net, www.gencsanat.net adresinden daha fazla bilgi edinebilirler.

Yer alan Sanatçılar:

Roş, Reyhani Akan, Hüseyin Aktaş, Müge Akçakoca, Jale Aldiş, Aygün Arslan, Fortune Aseo, Esra Aslan, Işık Aslıhan, Ferhan Atalay, İnci Bacacı, Ali Asker Bal, Ayla Bener, Ayla Birkan, Semra Bulut, Şürkan Dalmaz, İbrahim Doğan, Korin Gabrieloğlu, Selma Girgin, Nur Gökbulut, Emin Gülören, Ayşe Hayon, Selin Işın, Ayser Korkmaz, Nuket Kozluoğlu, Yasemin Lümalı, Aysel Miman, Şiva Movasaghi, Rengin Ayda Onuk, Nilgün Pekin, Filiz Pelit, Necla Rüzgar, Barış Sarıbaş, Ayşe Sertaç Kuşdoğan, Tuncay Takmaz, Semra Taşdemir, Şehnaz Varinli, Gül Yasa, Lütfi Özden, Esra Üner, Gökte Tunç, Özlem Üner, Ayşe Nihan Uğuz, Ayla Canay...Ziyaretçi Sayısı:1000551
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram