Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 12    Haberler    Nadar'ın portreleri...
Nadar'ın portreleri...
Nadar olarak tanınan 19. Yüzyılın ünlü Fransız fotoğrafçısı Gaspard Félix Tournachon'un fotoğraf hayatının en önemliçalışmalarını oluşturan portrelerinden örnekler İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde 17 Ocak 2002 ile 16 Şubat 2002 tarihleri arasında sergilendi.

Hayata gazeteci olarak atılan Nadar, daha sonra desenler çizmeye ve sonrasında da dönemin önemli kişilerin karikatürlerini yapmaya başlar. Yine bu dönemde çizeceği portrelerin fotoğraflarını çekme ihtiyacı doğduğundan fotoğrafa başlayan Nadar, yaşamının kalan bölümünde yaptığı fotoğrafik çalışmalarla daha çok portre fotoğrafçısı olarak hatırlanacaktır. Sergi'de Nadar'ın ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında yaşayan ve bir kısmı dostu olan edebiyat ve sanat dünyasından ünlü kişilerin portreleri yer alıyor.Ziyaretçi Sayısı:1000433
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram