Editörler

Gökhan Bulut
Suderin Murat
Uğur Okçu
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Koray Özbaysal


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Özgeçmiş, Craig Royal

“Yaşamla aşk ilişkisi kurulmuşsa, sanat bunun ürünüdür.”

Florida’nın Tampa bölgesinde yaşamaktayım. Fotoğraf sanatçısıyım, dijital sanat üzerinde çalışmaktayım. “Yaratıcılık” düşüncesi, gençliğimden beri yaşamımın en önemli itici gücü olmuştur. 1982 yılında, el sanatları eğitimi almış olarak Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden mezun oldum. Ahşap işçiliği ve mobilya tasarımı konularında çalıştım. 1983 yılında, Virginia Güzel Sanatlar Müzesi tarafından ödüllendirildim. 1983 ve 1990 yılları arasında, Orta Atlantik ve Kuzey Pasifik bölgelerindeki galerilerde ahşap işçiliği üzerine sergilemeler yaptım. 2000 ve 2007 yılları arasında taş ve karma malzemeden yontu işiyle amatörce uğraştım.

Fotoğrafla uğraşmaya 2007 yılında başladım. Doğuştan optik atrofi hastasıyım. Yani, doğduğum günden beri yasal olarak körüm. Sabırsızlık, konsantrasyonumun zayıflığı, göz sağlığı bozukluğunun bana verdiği yılgınlık; yaratıcılık konusundaki ilgi alanlarımı üç boyuttan iki boyuta kaydırmama sebep oldu. Fotoğrafta hem sonuçlar daha çabuk alınıyor, hem de odaklanma konusunda kendi gözlerim yerine kamerama güvenebiliyorum.

Soyut görüntülerim, Photoshop filtrelerinin ve düzenlemelerinin deneysel bir sonucudur. Bu görüntüler; nesnelerin, çeşitli kaplamalar üzerindeki imlerin ve mimari yapıların işlenmiş fotoğraflarıdır.

.

.

If there is a love affair with life art is an offspring.

I'm a fine art photographer / digital artist from Tampa, Florida. Being creative has been a major impulse in my life since my teenage years. I earned a BFA in crafts from Virginia Commonwealth University in 1982. I had concentrated in woodworking furniture design. In 1983 I was awarded a professional fellowship from the Virginia Museum of Fine Arts. From 1983 to 1990 I had exhibited fine woodworking in galleries in the Mid-Atlantic and Pacific Northwest. From 2000 to 2007 I had dabbled in stone and mixed media sculpture.

My interest in photography started in 2007.  I have a congenital form of optic atrophy and have been legally blind since birth.  Being frustrated with visual impairment, a lack of patience and poor concentration my creative interests shifted from three dimensions to two dimensions. With photography the results where more immediate and I could rely on the cameras ability to focus instead of relying on my eyes, which was quite liberating.

My abstract images are a result of experimenting with various Photoshop filters and enhancements. The images are manipulated photos of architecture, objects, and markings on pavement.
Ziyaretçi Sayısı:1000475
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram