Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Ahmet Gökhan Demirer

1960 Edirne Doğumludur.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Merkez Bankası’nda uzman olarak çalışmaktadır.

 

İzmir’de ortaokul sıralarında başlayan fotoğrafa olan ilgisi, lise çağında bir kaç arkadaşıyla birlikte oluşturdukları fotoğrafçılık kulübü ile gelişmeye başlamış, ilk karanlık oda çalışmalarını da o sıralarda Lubitel2’sinin 6x6’lık negatiflerinden aldığı kontak baskılar ile yapmıştır.

Bir dönem yönetiminde de görev aldığı Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği AFSAD’ın 10 yılı aşkın bir süredir üyesi olup, Dernek seminerlerinde eğitmenlik yapmaktadır.

Fotoğraflarında, gerek olağan anların ve nesnelerin kendisinde uyandırdıklarının aktarılmasında aracı olarak kullandığı detay çalışmaları, gerekekse yabanıl doğa ve kültürel çevreden kesitler sunan peyzaj çalışmaları çoğunluktadır. Fotoğrafçılığında değişik filmler, kimyasallar ve çekim tekniklerini denemeyi sever. Hem siyah beyaz, hem de renkli çalışır. Dağlar, sular, duvarlar, pencereler, yollar sevdiği konular olup, bu sıralar “Satılık Evler”i fotoğraflamaktadır.


Alanya Toroslar

Nevşehir

Hemşin/Rize

Macahel/Artvin

Yalvaçlı

Taşkale

Fotoğrafın tamamen kendine özgü bir sanatsal ifade biçimi olduğuna inanmakta olup, severek yaptığı karanlık oda denemelerini ve bir süredir uğraştığı dijital fotoğrafı benimsemekle beraber, fotoğrafı sanat yapanın, yalnızca “yapılan bir şey” creative olması değil, aynı zamanda, icadından bu yana en temel özelliği olan anları -ve hatta çoğu kez utana sıkıla dile getirilen, anıları saptama yeteneği ve konuyu ayıklama gücü olduğunu düşünüyor.


PcWorks

PcWorks

PcWorks

PcWorks

Avanos

Solarize Bodrum

Sığır Kuyrukları

Satılık Evler

Kapadokya

Çiğ DamlalarıZiyaretçi Sayısı:1000670
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram