Editör

Bülent Irkkan

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Tacettin Teymur
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayılar    Sayı 11    Haberler    "Sizden Önce Bisten Sonra"
"Sizden Önce Bisten Sonra" Mehmet Çağlar
İş Sanat Kültür Merkezi, fotoğraf sanatçısı Mehmet Çağlarer’in “Sizden Önce, Bisten Sonra” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz yıl, İş Sanat’ta sahneye çıkan sanatçıları ve sahne arkasında kurdukları özel “dünya”yı, prova, kulis ve soyunma odalarında gerçekleştirilen çekimlerle anlatan Mehmet Çağlarer’in sergisi 110 fotoğraftan oluşuyor. “Sizden Önce, Bisten Sonra” fotoğraf sergisi, 18 Ekim 2001 tarihinden başlayarak 30 Kasım 2001 tarihine dek İş Sanat Kültür Merkezi Üst Fuayesi’nde izlenebilecek. Objektifini sanatçının izleyici tarafından bilinmeyen “gizli” dünyasına yönelten Mehmet Çağlarer, bir sokak fotoğrafçısı tavrıyla, sanatçıların kendilerini ele veren, özel “anlar”ını kovalıyor. Barbara Bonney’den Yo-Yo Ma’ya, Rabih Abou-Khalil’den Dave Holland ve Gidon Kremer’e, bir konser sezonu boyunca İş Sanat sahnesinden gelip geçen ünlü müzisyenlerin en doğal “an”larını fotoğraflayan Çağlarer, her sanatçıyı “kendisi” olarak görüntülemek kaygısıyla hareket ettiğini, bu nedenle çekim sürecinde, doğal ortam ve koşulları tercih ettiğini belirtiyor.

Yer : İş Sanat Kültür Merkezi İş Kuleleri, 4. Levent İstanbul Tel : 212 316 00 00 Tarih : 18 Ekim - 30 Kasım 2001Ziyaretçi Sayısı:1000178
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram