Editörler

Gökhan Bulut
Suderin Murat
Uğur Okçu
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Koray Özbaysal


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Adnan Küçüksağır, Özgeçmiş

1971 yılında Konya’da doğdum. Hacettepe Üniversitesi AMYO Harita  Bölümünü bitirdim. Karayolları Genel Müdürlüğünde Teknik Eleman olarak çalışıyorum.

Fotoğrafla 1990 yılında tanıştım, yoğun olarak 2002 yılından beri fotoğraf çekiyorum. 2007 yılında AFSAD’a üye oldum.. Bugüne kadar çeşitli karma sergilerde; 2007 Mevlana Yılı 1.Uluslararası Fotoğraf yarışmasında, Nallıhan Kuş Cenneti Fotoğraf yarışmasında, 13 ve 14. Devlet Fotoğraf yarışmasında, Karayolları Genel Müdürlüğündeki karma sergilerde, soyut fotoğraflarımla   AFSAD Soyut Fotoğraf Atölyesi kapsamında çeşitli yurtdışı sergilerde yer aldım. 

Fotoğraflarımı belge niteliği olsun, herhangi bir olaya tanıklık etsin  ya da sosyal bir mesaj içersin diye çekmiyorum. Fotoğraf yoluyla bir şeyleri gösterip düzeltme çabam da yok.

Kabul görmüş estetik kurallar içerisinde, öznel, izlenebilir ve  sadece kendini ifade eden görüntüler elde etmek, benim daha çok ilgimi çekiyor.

Bu yüzden soyut fotoğrafı kendime yakın buluyorum. İçeriğini fotoğrafı izleyen kişinin kendisinin doldurduğu, izleyicisine göre farklı algılamalar ve düşünceler yaratan, sadece öznel fotoğraflar bunlar.

Sanırım işin güzel yanı da bu zaten; tek bir içeriğe ya da algılamaya hapsedilmemiş fotoğraflar.

Fotoğrafın sanata yakın yanının da bu olduğunu düşünüyorum.

Adnan Küçüksağır
Ziyaretçi Sayısı:1000196
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram