Editörler

Gökhan Bulut
Suderin Murat
Uğur Okçu
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Koray Özbaysal


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Nezaket Koç, Özgeçmiş
Sanat eğitimine resimle başladı. 2003 yılında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde (AFSAD ) fotoğraf  temel eğitimi aldı. Takip eden yıllarda AFSAD atölyelerinden İsa ÖZDEMİR Soyut ve Gökhan BULUT Soyut atölyelerine devam etti. Fotoğrafın bir başka dili olan belgesel  fotoğraf çalışması için AFSAD ‘da Kenan SEVEN Belgesel Atölyesi’ne, Özcan YURDALAN Foto Röportaj Atölyesi’ne katıldı. 2004 yılından beri AFSAD üyesidir.

Birçok karma sergiye katıldı.

Gökhan BULUT Soyut Atölyesi kapsamında, Mart 2008’de İstanbul’da (CRR fuayesinde) yapılan “HİÇ” sergisinde fotoğrafları yer aldı.

“HİÇ “ sergisi Eylül 2008 ‘de Avusturya Salzburg şehrinde sergilendi.

İlk kişisel sergisi olan “SOYUT İNSAN“ sergisi;  1 Ekim 2007 tarihinde Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açıldı.

“Flamenko - Dans“ fotoğrafları sergisi, 2008 Ankara Flamenko Günlerinde ODTÜ KKM fuayesinde sergilendi. Flamenko dans sergisi farklı içeriklerle 2010 Kale Festivali kapsamında, 24 Kasım 2010’da  RD Galeri’de, 8 Mart 2011 Kadınlar Günü etkinliği kapsamında AFSAD sergi salonunda sergilendi.

“SON‘dan SONRA“ soyut fotoğraf sergisinin ilk sergilenmesi Şubat 2009‘da TESK Sanat Galerisi’nde yapıldı. Bu sergi, aynı yıl İFSAK İbrahim Zaman Sergi Salonu’nda izleyicilerle buluştu. ”SON‘dan SONRA“ fotoğraf sergisi için fotoğrafçı şunları söyledi:
Soyut sanatın bir tanımından yola çıkarak adlandırdım. Nesnel görüntülerin bitiminde (bu anlamda SON‘dan SONRA) yaratıcı gücün özgürleşmesi ile kendi ben dünyamda yeniden yaratılanları sizlerle paylaşmak istedim.

e.mail : nezaketkoc@yahoo.com
GSM : 0505 589 90 35
Ziyaretçi Sayısı:1000530
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram