Editör

Tacettin Teymur

Yayın Kurulu

Tülin Ağca
Özlem Bağcı
Leyla Benli
D. Esra Ertürk
Bülent Irkkan
Elif İnan
Nejat Kutup
Fulya Köse
E.Kemal Mert
Doğanay Sevindik
Aylin Yılmazbayhan


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


    Sayı 10    Editörden
Editörden
Merhaba,

Yılın en sıcak günlerini yaşıyoruz. Bu yaz her zamankinden daha sıcak geçiyor. Tatilde olanlar için fazla sorun değil ama bizim gibi çalışanlar için durum pek iç açıcı değil. Şu anda tatilde olanlara iyi tatiller dilerken çalışmak durumunda olanlara sabır diliyorum. Tabi, ekonomik durum nedeniyle hem tatile gidemeyip, hem de çalışacak bir işi olmayanlar içinse durum çok daha kötü. Tatil zamanı da olsa, sıcaklar da olsa biz dergi grubu olarak dergiyi çıkarmakla sorumluyuz. Her zamanki gibi sorumluluğumuzu yerine getirerek yeni sayı ile karşınızdayız.

Ağustos ayı, ülkemiz ve insanlarımız için 17 Ağustos deprem felaketi nedeni ile kötü anılan bir ay oldu. 17 Ağustos depremini unutmamak ve unutturmamak hepimizin en önemli görevlerinden biri. Arkadaşımız Doğanay Sevindik bu konu ile ilgili yazısını ilgi ve ibretle okuyacağınızı düşünüyoruz. Buradan depremde hayatını kaybedenleri rahmet ve saygı ile anarken hala sorunları çözülmemiş depremzedelere sabır diliyor, tüm okurlarımızı da bu konuda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz ! Hala bu konuda çözümler üretilmesini sağlamak için, hepimize çok fazla görev düşüyor.

Bu sayımıza gelince; sürekli yazılarımız, eğitim, yeni umutlar, sergi salonu bölümlerimiz yeni yazılar yeni fotoğraflarla devam ediyor.

Haber Fotoğrafçılığı dosyamız ile fotoğrafın farklı bir dünyasını ele alıyoruz. Bu dosyada, Serpil Yıldız Haber Fotoğrafçılığı'nı bütün yönleriyle ele alırken, basın fotoğrafçılığına gönül vermiş ve kendisini 'Politik Belgeselci' olarak tanımlayan Ali Öz'ün kendi dilinden haber fotoğrafçılığını okuyacak ve portfolyosu ile kendisini tanıyacaksınız. Bundan sonraki sayılarımızda ise elimizden geldiğince haber fotoğrafçılarında da yer vermeye gayret edeceğiz.

Ayrıca, bu sayıdan itibaren Mustafa Reşat Sümerkan'ın hazırladığı fotoğrafı mizah yoluyla anlatan Bülmeten yayınlanacak. Zevkle izleyeceğinize inanıyor ve kendisine aramıza hoş geldin diyoruz.

'Bir Ülke Bir Fotoğrafçı' köşemizde bu kez Dünya fotoğraf tarihinde yerini almış ve kendisine özgü fotoğraflarıyla her zaman tartışma konusu olmuş olan Joel-Peter Witkin'i tanıtıyor ve yapmış olduğu son iki fotoğrafı da sunduğumuz fotoğraflarını ilgiyle izleyeceğinize inanıyoruz.

Portfolyolarda ise Sıtkı Fırat, Adnan Veli Kuvanlık ve Nevzat Yıldıran'ın fotoğraflarını zevkle izleyeceksiniz.

Suyunu çıkaranlarda yayın kurulu üyemiz Elif İnan'ın portfolyosu var.

Dergimizin Yeni Umutlar ve Sergi Salonu bölümleri için fotoğraflarınızı bekliyoruz. Tekrar etmekte fayda görüyoruz, Yeni Umutlar bölümü fotoğrafta henüz yeni ama gelecek vaat eden fotoğrafçıların yapıtlarından oluşuyor. Siz de yeni ama iyi fotoğrafçı olduğunuzu düşünüyorsanız bize yapıtlarınızdan oluşan bir portfolyo gönderin ya da belirli bir konu/kavram çerçevesinde bir sergi açmaya uygun fotoğraflarınız varsa 25-30 adet olacak şekilde, bize özgeçmişiniz ile gönderin. Gelen fotoğraflar yayın kurulunca incelendikten sonra uygun görülenler dergi sayfalarımızda yerini alacaktır. (Fotoğrafları göndermeden önce bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz)

Yeni sezon açılışında fotoğrafla, sanatla buluşmak üzere hoşçakalın, fotoğrafla kalın.

Tacettin Teymur
EditörZiyaretçi Sayısı:1000652
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram