TURKISH
 
Editor / Publishing Director

Zehra Soylu Çöplü

Editorial Board

Reyhan Bilir
Ali Hakan İlban
Aygün Doğan
Salih Zeki İlban
Koray Özbaysal


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

You want it published
Photo News

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Photo Editor

Ş. Uğur OKÇU
 


Copyright and "Fair Use" Information

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu 
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Copyright and "Fair Use" Information 

Access to and use of Fotografya image files and data is subject to the following terms and conditions:

All digital files and associated text are the property of The Fotografya or the lending individual/institution and are made available for non-commercial, personal use only.

The Fotografya or the lending individual/institution specifically retains any rights, including possible copyright, which it may have in data, files, and/or the images, text, and multimedia they contain. Copying or redistribution in any manner for personal or corporate gain is not permitted.

Any public or commercial use of these materials without prior written permission is a violation of Copyright law of Turkey and may also violate the rights of third parties.Users may download these files for their own use, subject to any additional terms or restrictions which may be provided with the individual file or program. These electronic image files, documentation, and software materials may be covered by additional restrictions and/or copyright.

The Fotografya is not responsible for any errors created in or damage to the materials as a result of their use. All materials maintained are provided "as is" with no warranties of any kind.

THE FOTOGRAFYA DISCLAIMS ALL EXPRESS WARRANTIES INCLUDED IN ANY MATERIALS, AND FURTHER DISCLAIM ALL IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR PARTICULAR PURPOSES, AND NON-INFRINGEMENT OF PROPRIETARY RIGHTS.

Digital images copyright The Fotografya . All rights reserved. Image files from The Fotografya are made available for noncommercial, personal use only. Commercial publication, copying, or redistribution of The Fotografya files in any manner for personal or corporate gain is prohibited without written permission. Anyone wishing to use any The Fotografya files or images for commercial use or publication must first request and receive prior written permission by contacting The Fotografya.© Copyright Ş. Uğur Okçu

Telif Hakkı ve "Adil Kullanım" Bilgileri

Fotografya'da yayınlanan her türlü resim ve içerik dosyalarına erişim ve bunların kullanımı aşağıdaki hüküm ve koşullara tabidir:

Fotografya'da yayınlanan her türlü resim ve içerik dosyalarına erişim ve bunların kullanımı aşağıdaki hüküm ve koşullara tabidir:

Tüm dijital dosyalar ve ilgili metinler Fotografya veya ödünç veren kişi / kuruma aittir ve yalnızca ticari olmayan, kişisel kullanım için sunulmuştur.

Fotografya veya ödünç veren kişi / kurum, veriler, dosyalar ve / veya içerdikleri resimler, metinler ve multimedyada sahip olabileceği olası telif hakları dahil olmak üzere her türlü hakkı saklı tutar. Kişisel veya kurumsal kazanç ve çıkar için herhangi bir şekilde kopyalanmasına veya yeniden dağıtılmasına izin verilmez.

Bu materyallerin önceden yazılı izin alınmadan kamuya açık veya ticari olarak kullanılması, telif hakları yasasının ihlalidir ve bu ihlal hem fotografya dergisinin haklarını, hem de içeriklerin üreticisi olan üçüncü şahısların haklarını içerir. Dergiyi okuyanlar bu dosyaları, bilgi amacıyla kendi kullanımları için kişisel bilgisayarlarına indirebilir, fakat paylaşıldığı veya herhangi bir amaçla kullanıldığı durumda söz konusu elektronik görüntü dosyaları, içerikler, belgeler ve yazılım malzemeleri ek kısıtlamalar ve / veya telif hakları kapsamında ihlal olarak kabul edilir

Fotografya, materyallerin kullanımından kaynaklanan herhangi bir hata veya hasardan sorumlu değildir. Tüm materyaller, herhangi bir garanti olmaksızın "olduğu gibi" sağlanır ve korunur.

FOTOGRAFYA, HERHANGİ BİR MATERYAL HARİÇ OLMAKSIZIN TÜM AÇIK GARANTİLERİ REDDEDER VE AYRICA SATILABİLİRLİK, BELİRLİ AMAÇLARA UYGUNLUK VE MÜLKİYET HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM ZIMNİ GARANTİLERİ REDDEDER.

Dijital görüntülerin telif hakkı Fotografya'ya aittir. Tüm hakları Saklıdır. Fotografya'daki görüntü dosyaları yalnızca ticari olmayan, kişisel kullanım için sağlanmıştır. Fotografya dosyalarının herhangi bir şekilde kişisel veya kurumsal kazanç için ticari olarak yayınlanması, kopyalanması veya yeniden dağıtılması yazılı izin olmaksızın yasaktır. Herhangi bir Fotografya dosyasını veya görüntüsünü ticari kullanım veya yayın için kullanmak isteyen kişi ve kurumlar, istisna olmaksızın önce Fotografya ile iletişime geçerek yazılı izin talep etmeli ve yazılı izin belgesi almalıdır ©️ Copyright Ş. Uğur Okçu©️ Copyright Ş. Uğur Okçu
Ziyaretçi Sayısı:1001043
 
   
 
   
 

Hosting: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Our journal is not a commercial organization but an amateur publication. It publishes information and news information in order to introduce the photographers and photography works which made in the world.
Since it works with a collective understanding, the responsibility of the photographs and quotations which take place in the articles belongs to the author and photographer of the article.
The journal does not have responsilibity for the contents and violations in the journal.

Responsibility for photos and short films
It belongs to its writers / photographers / arts / film directors.

AdaNET Home X-Hall Instagram