Editörler

Suderin Murat
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Elif Vargı


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Objektifin Öte Yanı Ebru Tekerek - Tekin Ertuğ

FOTOGRAFÇILARIN UZUN SOLUKLU DOSTLUKLARI


Kimi dostluklar var ki, ilk tanışma günlerinden itibaren giderek daha bir içtenlik kazanır; pek çok şey paylaşılır, önemli bir çok şey birlikte hayata geçirilir ve bir bakarsınız geride 30-40 yıl bırakılmış. Sağlam temeller üzerine oturtulmuş böyle dostlukların yerini de, doğrusu hiç bir şey tutmaz.

Endüstrileşmenin silip süpürdüğü böyle bağlara her zaman şiddetle gereksinim olduğuna ve çağın belki de insan adına bu en önemli eksikliğine; dostluklar kurarak, insani iletişimi elden bırakmayarak yanıt verebilen, karşı duruş gösterebilen insan sayısı fazla değildir.

Fotoğraf dünyamızda da rastlarız zaman zaman böyle uzun soluklu dostluklara. Ender bir durum gibi görünse de, buna tanıklık, iz bırakır insanda. Yıllar geçer, nereye gitseniz bakarsınız o fotoğrafçılar bir arada, birlikte fotoğraf yapma çabasında, birlikte sergi gerçekleştirmekte, birlikte fotoğraf etkinlikleri izlemektedir.

O nedenle, fotoğraf; kimi zaman bireylerin hayatına olumlu katkılar veren sağlam dostlukların kurulmasına zemin oluşturduğu için de yeri doldurulmaz bir sanat etkinliğidir.

Sözünü ettiğimiz nitelikteki uzun soluklu dostluklara örnek kabul edilebilecek fotoğrafçı portrelerine yer vermek istedik “Fotoğrafya” nın bu sayısında da.

Dileğimiz odur ki; “dostlukları da ölümsüzleştirsin”, fotoğraf.


Ebru Tekerek ERTUĞ - Tekin ERTUĞ
Ali Rıza AKALIN

Fotograflar: Ebru TEKEREK ERTUĞ


Fotoğraflar: Tekin ERTUĞ
Hasan SALTIK

Fotoğraflar: Ebru TEKEREK ERTUĞFotoğraflar: Tekin ERTUĞGülnaz ÇOLAK

Fotoğraflar: Ebru TEKEREK ERTUĞFotoğraflar: Tekin ERTUĞZiyaretçi Sayısı:1000626
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram