Editörler

Suderin Murat
Gülçin Tellioğlu
Leyla Yücel

Yayın Kurulu

Yağmur Dolkun
Bülent Irkkan
Elif İnan
Doğanay Sevindik
Elif Vargı


Fotografya Yayın Kurulu
adına İmtiyaz Sahibi
Ş. Uğur Okçu


E-Mail Fotografya
fotografya@ada.net.tr

Yayınlanmasını İstediğiniz
Fotoğraf Haberleri İçin

fotografya@fotografya.gen.tr

ADANET Fotoğraf Editörü

Ş. Uğur OKÇU
 
ara


Tanıtım / Introduction

© Kids with Cameras
Used with permission from Kids with Cameras

FOTOĞRAF MAKİNELİ ÇOCUKLAR (KIDS WITH CAMERAS)
“Fotoğraf Makineli Çocuklar” 2002 yılında fotoğrafçı Zana Briski tarafından, Kalküta’nın genelev bölgesinde yaşayan çocuklara gönüllü olarak fotoğraf çekmeyi öğretmesiyle kuruldu. Çocukların hayal güçlerinin ateşlendirilmesinde ve onlara özsaygının kazandırılmasında fotoğrafın etkili bir araç olduğuna inanmaktayız. Bizler, hem sanatçılar hem de izleyenler olarak, yaşamların biçim değiştirmesinde sanatın gücüne inanmaktayız.

“Fotoğraf Makineli Çocuklar” dünya üzerinde marjinal yaşam süren çocuklara fotoğraf sanatını öğretmeyi amaç edinmiş, ticari olmayan bir kuruluştur.Çocukların hayal güçlerini yakalamak, özgüven, onur ve umutlarını inşa etmek ve geliştirmek amacıyla fotoğrafı bir araç olarak kullanmaktayız. Sergiler, film, kitaplar ve web siteleri aracılığı ile onların sesini ve hayallerini tüm dünyayla paylaşmaktayız. Yerel kuruluşlarla bağlantı kurarak, çocukların çektiği fotoğrafların satışından gelir sağlayarak, sanata ve liderliğe odaklanmış kendi evlerimizi kurarak çocukların eğitim, sağlık ve genel yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmaktayız.

KIDS WITH CAMERAS
Kids with Cameras was founded in 2002 by photographer Zana Briski out of her work teaching photography to children in Calcutta's red-light district. We believe that photography is an effective tool in igniting children's imagination and building self-esteem. We believe in the power of art to transform lives, for both the artist and the viewer.

Kids with Cameras is a non-profit organization that teaches the art of photography to marginalized children in communities around the world. We use photography to capture the imaginations of children, to empower them, building confidence, self-esteem and hope. We share their vision and voices with the world through exhibitions, books, websites and film. By linking with local organizations, we work to strengthen the children's education and general well-being, providing financial support through sales of their prints or by developing our own homes with a focus on leadership and the arts.
Ziyaretçi Sayısı:1000500
 
   
 
   
 

Barındırma: AdaNET

 

Copyright and "Fair Use" Information

Dergimiz ticari bir kuruluş olmayıp amatör bir yayındır. Fotoğrafçıları ve dünyada yapılan fotoğraf çalışmalarını tanıtmak amacıyla bilgi ve haber yayınları yapmaktadır.
Bir kolektif anlayışıyla çalıştığı için makalelerde yer alan fotoğraflar ve alıntıların sorumluluğu makalenin yazarına, fotoğrafçısına aittir.
Dergide yer alan içeriklerden ve ihlallerden derginin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Fotoğrafya'da yayınlanan yazıların, fotoğrafların ve kısa filmlerin sorumluluğu
yazarlarına/fotoğrafçılarına/sanatçılarına/film yönetmenlerine aittir.

Dergimiz fotoğrafla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla çalışmaktadır. Ek olarak, ülkemizde yeterince tanınmayan yabancı fotoğrafçılar ve fotoğraflarıyla ilgili bilgi de aktarmaktadır. Makalelerde yer alan fotoğraflar HABER amaçlı kullanılmaktadır.

AdaNET Ana Sayfa X-Hall Instagram